25. 1. 2024 Daniel Ryl

Vzhůru na jih, počtvrté nás čeká Motor

Závěr ledna nabídne 15. ročník Sparta vzdává hold, ale ještě před ním nás v pátek 26. ledna od 17:30 hodin čeká náročné utkání na ledě Českých Budějovic. Motor jsme zastavili už třikrát v sezoně, tudíž budeme chtít udržet vítěznou sérii, která se táhne od předloňského čtvrtfinále. Utkání sledujte v přímém přenosu na O2TV Sport, Radiožurnálu Sport a na webu Onlajny.com.

Nový skaut Hrdel: Sparta musí být první volbou

Do nového kalendářního roku vstupujeme i s novou posilou, a to ve sportovním úseku klubu. Náš bývalý hráč Zbyněk Hrdel povede nejen druhou třídu, ale bude mít na starosti také skauting. "Sparta se neodmítá. Měl jsem to tak jako hráč, platí to i teď, protože Sparta udává směr českého hokeje. Je to velká značka, takže svoji novou práci beru jako velkou výzvu a čest," přiznal v rozsáhlém a otevřeném rozhovoru, kde se rozpovídal o spolupráci s vedením, trenéry a také o svých cílech.

Milník sparťanské historie:

V moderní historii českého a československého hokeje pomáhali vytvářet historické rekordy i sparťané. Před 54 lety se stalo poprvé, že byl jeden ze sparťanů nejlepším nahrávačem soutěže, a to legendární Jiří Kochta s jeho 27 nahrávkami.

Na dalšího premianta soutěže jsme čekali čtrnáct let, kdy ukončil čekání Jiří Hrdina. V extraligové historii se pak podobný triumf podařil Romanu Horákovi staršímu, dvakrát Patriku Martincovi, Davidu Výbornému, dvakrát Jaroslavu Hlinkovi, Lukáši Pechovi a naposledy Filipu Chlapíkovi v sezoně 2021/2022.

Motor se trápí, ale drží sedmičku!

České Budějovice v novém roce ještě nevyhrály dvakrát za sebou, naopak dvakrát nezvládly dva zápasy v řadě, ale stále drží sedmé místo. Jihočeši mají násko tří bodů na osmý Hradec Králové, proti němuž mají navíc o zápas navíc.

Nutno říct, že Motor šlape týmově. Bodování vládne - nepřekvapivě - Milan Gulaš, ale Jáchym Kondelík zůstává pozadu o jediný bod a další tři borci mají alespoň dvacet bodů. Nejlepším střelcem je pro změnu třináctigólový Adam Kubík.

Série zápasů končí, zůstane vítězná?

Na Jihočechy narazíme už počtvrté v sezoně, a to se třemi výhrami v řadě! V úvodním utkání sezony jsme díky dvěma gólům Michala Řepíka zvítězili 5:2, naopak na jihu Čech jsme bleskově odpověděli na vedení soupeře a po obratu brali výhru 4:1. Třetím duelem pak vyvrcholily oslavy 120 let našeho klubu, které jsme uzavřely vybojovaným vítězstvím 3:2 po prodloužení, v němž rozhodl Vladimír Sobotka.

Věděli jste, že...

Když navýšíte svůj tiket u Fortuny o kanadský bod Michala Kempného, pravděpodobně nešlápnete vedle! Tahoun naší defenzivy bodoval ve čtyřech vzájemných extraligových zápasech v řadě, a to třikrát nasbíral dokonce dva body.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu