14. 9. 2010 Lukáš Krupička

Yorick Treille: Byl nejvyšší čas na změnu

Jednou z letních posil Sparty je francouzský útočník Yorick Treille. Tento urostlý hráč skoro celé léto promarodil se zraněním kotníku. Na ledě se předvedl až v posledním přípravném zápase s Mladou Boleslaví, kde se brankově prosadil. Rozhovor poskytl po tiskové konferenci k zahájení sezóny.

Proč jste vyměnil dres Vítkovic za rudý dres Sparty?

Sparta o mě projevila zájem a pro mě bylo skoro nemožné říct ne (úsměv). Přeci jen Sparta je jeden z nejúspěšnějších týmů a je pro mě čest být zde. Bylo pro mě velmi příjemné, když mě Sparta kontaktovala a chtěla, abych přišel do týmu. Ostrava pro mě byla opravdu dobrý tým. Mám na tamní působení spoustu dobrých vzpomínek a také přátel. Ale po dvou letech tam a se spoustou změn, co se tam přes léto udály, kdy odešlo 11 nebo 12 hráčů, tak jsem se rozhodl, že je pro mě nejlepší čas na změnu. Proto když přišla tahle příležitost, tak jsem ji s radostí přijal.

Yorick Treille
Vy jste neodehrál žádné přípravné utkání kvůli zranění, povězte nám, jaký je váš zdravotní stav teď?

Už je to o hodně lepší. Na druhou stranu je to velmi dlouhý proces. Měl jsem těžké zranění, to se prostě u sportu stává. Samozřejmě se tomu snažíte vyhýbat, ale když se to stane, tak je nejlepší nechat to za sebou a snažit se vrátit zpět na led. A přesně to jsem dělal. V současnosti se cítím lépe každým dnem. Jsem stále blíže tomu, abych byl připraven na 100%. Trénuji každý den, ale stále cítím, že mám prostor na zlepšení. Hlavně doufám, že budu připravený na příští pátek (pozn. Sparta hraje první extraligový zápas).

Líbí se vám v Praze?

Ano moc, všechno je skvělé. Všichni ve Spartě jsou na mě moc milí. Celá organice je na nejvyšší úrovni. Rozhodně nevidíte podobné akce v jiných týmech jako je tato tisková konference a to je jen jeden příklad. Praha jako město je úžasná a pěkná. Je tu velké množství možností co dělat a také je více mezinárodní než Ostrava. Což je pro mě dobré obzvlášť, když moje čeština není tak dobrá. Sice něco málo rozumím. Jednoduše jsem ze všeho nadšený a nemůžu se dočkat, až začnu hrát opět hokej.

V Ostravě vás měl nahradit Váš bratr, ale nakonec tam nezůstal. Co se stalo?

To jsou jeho osobní věci a já nejsem způsobilý o tom mluvit. Snad jen, že to tam nešlo dobře a on se rozhodl, že v Ostravě nezůstane.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!