6. 12. 2011 Tomáš Zatloukal

Yorick Treille: O naši ofenzívu se nebojím

Sparťané prolomili prokletí libereckého ledu díky povedené ráně Yoricka Treilleho v poslední minutě prodloužení. Z Liberce si tak odvážejí cenné dva body. „Pochopitelně jsme chtěli vyhrát za tři body, ale dva jsou lepší než jeden. Jsme za ně rádi,” usmál se francouzský útočník.

Sparta odpověděla na nezdar proti kladenským Rytířům solidním výkonem, v Liberci dlouho sahala po třech bodech. „Zápas s Kladnem jsme hodili za hlavu, na dnešek jsme se dobře připravili. Porážka od Kladna s námi nijak nezacloumala,” řekl Treille. Aktivní forvard se dostal během zápasu do dvou vyložených šancí, ve třetí třetině jeho ránu ještě zastavila tyčka. „Mrzelo mě to, protože hned z protiútoku skóroval Nedvěd. Mohli jsme vést 2:0, místo toho vyrovnali na 1:1,” přiznal.

Yorick Treille

V poslední minutě prodloužení si ovšem vše vynahradil, prudkou ranou nad lapačku překonal zaskočeného Pince. „Měl jsem trochu štěstí, protože tam byla teč od domácího hráče. Gólman s tím těžko mohl něco dělat,” popisoval svou trefu šťastný střelec. „Puk pro mě vybojoval před naší brankou Alex Foster, rychle mě našel přesným pasem a já zápěstím vypálil,” dodal. Yorick skóroval v letošní sezóně už popáté, mezi spartánskými kanonýry mu patří sedmá příčka.

Zápasu kralovali muži v masce, jak Pinc, tak Pöpperle předvedli výtečné zákroky. „Zápas byl vyrovnaný, měli jsme celou řadu šancí, ale jejich gólman chytal výborně . Nás zase několikrát podržel Tomáš,” vyzdvihl Treille výkon obou brankářů. Utkání divákům nabídlo jen tři branky, Holešovickým se poslední dobou v koncovce nedaří. „Myslím si, že jsme směrem dopředu odehráli dobré utkání, vytvořili jsme si hodně šancí, jen jsme je nedokázali proměnit. To se stává. O naši ofenzivu se nebojím,” věří Treille v sílu sparťanské ofenzívy.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!