25. 11. 2023 Daniel Ryl

Z Moravy pod Ještěd, čeká nás Liberec

V neděli 26. listopadu od 16:00 hodin zakončíme uplynulý týden těžkým zápasem v Liberci. Utkání na severu Čech bude posledním ze série čtyř venkovních duelů, přičemž se pokusíme prodloužit naši bodovou sérii. Bílí Tygři se na nás opět po špatném výkonu a páteční porážce jistě nahecují, tudíž lze očekávat vyhecovaný zápas, který můžete sledovat v přímém přenosu O2TV sport, Radiožurnálu Sport a na webu Onlajny.com.

Dosáhneme dalšího sparťanského milníku?

V Liberci nás čeká houževnatý soupeř, který bude chtít odčinit páteční domácí porážku. „Myslím, že oproti Vítkovicím to bude diametrálně odlišné. Hrajeme opět venku, takže čekáme velký tlak. Musíme mít dobrý start do zápasu,“ varuje obránce Jakub Krejčík v rozhovoru po utkání na Moravě, v němž prvním gólem v sezoně otevřel cestu za vítězstvím 3:1.

V Ostravě však vyšel bodově naprázdno útočník Miroslav Forman. Náš bojovník má na kontě už 299 sparťanských bodů, tudíž může už v Liberci překonat třístovku. Do utkání však s jistotou nezasáhne David Vitouch, který léčí své dlouhodobé zranění, jinak by měl být tým kompletní.

Milník sparťanské historie:

V pondělí uplynou čtyři roky od dalšího sparťanského a extraligového rekordu! V listopadu 2019 jsme na ledě Vítkovic zvítězili trefami Michala Řepíka, Matúše Sukeľa a Roberta Říčky v poměru 3:1, čímž jsme si připsali jubilejní desátou venkovní výhru v řadě a stanovili nový rekord české nejvyšší soutěže. Sérii jsme nakonec prodloužili v dalším duelu na Kladně ještě o jedno utkání na celkových jedenáct výher.

Změna v brance, ale konec vítězné série

Severočeši patří mezi naše soupeře, kteří extraligové fanoušky baví! Svěřenci Filipa Pešána sice v pátek přišli o sérii čtyř vítězných zápasů včetně skalpu Litvínova a Pardubic, ale právem se drží na páté příčce tabulky. Novou posilou mužstva se pak stal brankář Lukáš Pařík z Litoměřic, který doplnil Daniela Krála kvůli zranění Dávida Hrenáka.

Do zápasu se však dostal dříve, než nejspíš čekal. Při porážce s Českými Budějovicemi střídal svého nového parťáka už v polovině druhé části po třech gólech. „Pan trenér Pešán se na mě podíval a řekl, že jdu do branky. Nebylo to lehké, ale je to něco, s čím musím počítat. Premiéra to nebyla úplně podle mých představ, o místo se ale budu rvát dál,“ řekl po konečné porážce 2:5 v prvním rozhovoru pro klubový web Bílých Tygrů.

Zahozené šance nás stály body

Úvodní vzájemné utkání v O2 areně nám příliš nevyšlo. Místo branky jsme pálili spíš mimo, zatímco hosté byli úspěšnější a nakonec jsme i přes vyrovnávací branku Michala Kempného v závěru prvního dějství museli skousnout domácí porážku 1:4.

Věděli jste, že…

Zápas na severu Čech bude už tradičně soubojem nejlepších týmů na oslabení! Liberečtí vládnou s úspěšností 56,12 %, přičemž naši hokejisté jsou s bilancí 54,86 % na druhém místě před Pardubicemi. Bílí Tygři dominují v obranném a útočném pásmu, my vyhráváme šest z deseti vhazování ve středním pásmu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!