14. 10. 2021 Daniel Ryl

Z Německa do Zlína, navážeme na výhru?

Náročný sparťanský program pokračuje i nadále. Čerství účastníci osmifinále Ligy mistrů se v pátek 15. října představí od 17:30 hodin na ledě Zlína, kde je znovu čeká nepřátelská atmosféra. Svěřenci Josefa Jandače však budou chtít navázat na vítěznou bilanci proti Beranům, které porazili už pětkrát v řadě.

Postup splněn! Kdo nás čeká dál?

Naši hokejisté budou mít v nohách těžké utkání v Bremerhavenu a zejména náročné cestování zpět do Prahy, kam si však přivezli triumf ve skupině a postup do osmifinále. Až se sparťané budou přesouvat do Zlína, budou vědět, na koho v osmifinále narazí.

Výčet možných soupeřů je široký od Švédska až přes staré známé. "Chtěl bych do Švýcarska, ať si ho trošku užijeme. Město si tolik neužijeme, ale vidět cestou alespoň přírodu a okolí by bylo hezké," usmíval se v rozhovoru po utkání s Pinguins útočník Filip Chlapík. Již proti Bremerhavenu naskočil zpátky do sestavy uzdravený Míra Forman, očekáváme návrat i dalších marodů.

LOS CHL: NA KOHO MŮŽEME NARAZIT?


Bída a zmar, Zlín má nakročeno do propasti

Vstup do sezony v podání Beranů nelze označit jinak. Moravský klub musí v posledních sezonách šetřit, což se projevuje i na výsledcích. Zlín zatím v dosavadním průběhu sezony vyhrál jediné utkání v Liberci, jinak si připsal dvanáct porážek! Se ziskem pěti bodů je tak beznadějně poslední o tři body za Kladnem, které má jedno utkání k dobru.

Vedení klubu navíc provedlo rošádu trenérů, když na lavičku dočasně usedl Luboš Jenáček, ale po dvou týdnech marného hledání se zdá, že u týmu společně s Lubošem Robem a Martinem Hamrlíkem zůstane. Pozvednout rozložený mančaft však nebude vůbec nic lehkého.

PŘESTUPY V KÁDRU BERANŮ:

PŘÍCHODY ODCHODY
Aleš ZBOŘIL (Ú, Mladá Boleslav) David NOSEK (O, konec kariéry)
Oscar FLYNN (Ú, Mladá Boleslav) Jan DUFEK (Ú, Mladá Boleslav)
Robert ČERNÝ (O, Přerov)Dalibor ŘEZNÍČEK (O, Olomouc)
Radek VESELÝ (Ú, Havířov)Jiří ONDRÁČEK (Ú, Motor České Budějovice)
Jakub HERMAN (Ú, Přerov)Tomáš FOŘT (Ú, Mladá Boleslav)

Ze Zlína domů: vstupenky na Kladno mizí

Po pátečním utkání ve Zlíně se sparťané zase vrátí na domácí led, kde je v neděli od 16:00 hodin čekají Rytíři Kladno i s Jaromírem Jágrem. Vstupenky na atraktivního soupeře rychle mizí a dá se očekávat vysoká návštěva, která bude výrazně převyšovat dosavadní průměr aktuální sezony.

Vstupenky můžete zakoupit na portálech Ticketportal a Ticketmaster.

Věděli jste, že...

Oba týmy patří mezi šestici týmů, které hrají extraligu nepřetržitě od roku 1993? Kromě Sparty a Zlína do první ligy nikdy nesestoupily ani Litvínov, Vítkovice, Plzeň a Pardubice.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, v Berouně nás čeká Kladno

Billa Cup se vrací s československou účastí

Horák: Úžasná atmosféra! Kořen chytal parádně

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!