16. 4. 2004 MiG

Z Plzně přichází Michal Dobroň

První posilu na příští sezónu oznámilo vedení pražské Sparty. Na hostování přichází výměnou za brankáře Tomáše Dubu obránce Michal Dobroň. Na západ Čech míří také juniorský reprezentant Roman Vondráček.
Zadák Michal Dobroň, který dlouho působil ve Spartě a poté v Karlových Varech, strávil v Plzni poslední dvě sezóny. V ročníku 2002/03 nastřílel osm branek. Do Sparty přichází na jednoroční hostování. Dobroň má v Plzni ještě na jeden rok smlouvu, po jejím skončení není vyloučen jeho přestup do Prahy.

„Pokud se mu podaří uspět, chceme mu nabídnout další kontrakt,“ uvedl pro www.hcsparta.cz ředitel pražského klubu Luboš Koželuh. "Michal je kvalitní a důrazný bek, navíc ve Spartě vyrostl. Zájem o něj projevil nový trenér," říká Koželuh.

Na západ Čech naopak zamíří sparťanský gólman Tomáš Duba, který po loňském návratu z Finska hostoval ve Znojmě. „Plzeň o něj měla velký zájem,“ vysvětluje ředitel Sparty. Duba bude v týmu Lasselsbergeru hostovat také do konce příští sezóny. V té uplynulé Plzni vypomáhal jiný mladý brankář Sparty Marek Schwarz.

"Ve Znojmě jsem byl spokojený, ale je to rozhodnutí Sparty a já to respektuji," prozradil Duba, který v Plzni střídá Romana Málka. Do Znojma by mohl naopak zamířit další sparťanský gólman Petr Přikryl, který má za sebou úspěšnou sezónu v Trenčíně.

Na jednoroční hostování na západ Čech odchází také juniorský reprezentant Roman Vondráček, který v letošní sezóně sice nechyběl na světovém šampionátu dvacetiletých, v prvním týmu se však neprosadil. K němu by měl přibýt i Pavel Šrek, jeho odchod však ještě není zcela uzavřen. K dohodě dojde pravděpodobně dnes nebo v pondělí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!