4. 2. 2008 Jakub Hlaváč

Zachovali jsme chladnější hlavu, říká Vykoukal

Jiří Vykoukal měl na vítězství Sparty v Českých Budějovicích lví podíl. Skvěle bránil, předvedl velký důraz, když složil na led dotírajícího Gřegořka a nakonec si připsal i asistenci u čtvrté branky. Nejvíce ho po zápase samozřejmě těšily tři body do tabulky, kde Sparta musí tvrdě hájit svou pozici před dotírajícím Litvínovem.
„Bylo to jedno z našich nejlepších utkání. Hráli jsme celoplošný útočný hokej a dokázali využít gólové šance. Budějovice dneska moc chtěly vyhrát, aby zůstaly první po základní části. My bojujeme o první šestku, takže to byl parádní zápas. Nakonec jsme měli chladnější hlavu a to nám pomohlo. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili.“ Zhodnotil Vykoukal zápas, který nakonec skončil vysokou výhrou Sparty. Skóre by ale mohlo klamat. HC MOUNTFIELD rozhodně nedal před vyprodaným hledištěm svou kůži zadarmo a o body bojoval do posledních vteřin.

Jihočeši měli jeden velký problém. Byla jím spolehlivá defenzíva pražanů a brankář Duba. Sparta udržela ve druhém zápase po sobě čistý štít. To samozřejmě velmi těšilo i jejího nejzkušenějšího beka. „Teď jsme uhráli dvakrát nulu, což se cení, navíc když se to podařilo venku.“

O vítězství se Vykoukal nepřičinil jen precizní obrannou činností. Pro své spoluhráče opět vykouzlil svým přesnými pasy několik šancí. „Docela si s pukem věřím. Máme šikovné a rychlé útočníky, kteří pak moje přihrávky využívají. Viděl jsem, jak si Petr Ton najíždí, tomu to stačí odevzdat a on už si s pukem udělá zbytek. Je to dobrý bruslař s výbornou střelou,“ nešetřil chválou na adresu aktuálně nejproduktivnějšího útočníka extraligy.

V pátek zápas na ledě posledního celku, v neděli v aréně lídra. Dva odlišné soky zdolali holešovičtí hokejisté v prodlouženém víkendu. „Je to takové ošemetné. Když jedete do Ústí, tak tam musíte zvítězit. Když jedete do Českých Budějovic a uděláte nějaké body, tak je to obrovské plus,“ znovu zdůraznil velký význam triumfu zadák, jehož jméno bylo sedm sezón spojováno s finskou ligou, kde působil v týmech Blues Espoo a TPS Turku.

Pěl chválu i na adresu nových posil. „Asi všichni viděli, že Miroslav Hlinka první formaci hodně pomohl. Charlie také hraje dobře. Na to, že odehrál první dva zápasy, tak si počínal s velkým přehledem, snad to bude všechno dobře klapat i nadále,“ doufá odchovanec olomouckého hokeje.