13. 12. 2009 Lucie Strouhová

Začít hrát za stavu 0:3 je špatně, uznal Netík

Opět byl jedním z nejaktivnějších domácích útočníků. Tomáš Netík se tlačil dopředu, trefil dvě tyčky a v závěru se pustil i do šarvátky. Nic naplat, Sparta Zlínu podlehla a její nelichotivá bilance s předními sedmi kluby tabulky pokračuje.

Tomáši, v čem byl Zlín lepší?
Byl efektivnější. Hrajeme zápasy jako přes kopírák, nechci ze sebe dělat blbce, ale mám pocit, že Sparta hraje a soupeř dává branky. Samozřejmě za stavu 0:3 už se hraje těžko. Neproměníme přesilovky, Zlínu stačí patnáct vteřin a pár přihrávek, aby dal branku.

Naopak hra v početní výhodě zůstává nadále vaší největší bolístkou, proč?
Nechci brečet a stavět nás do role, že nám přesilovky nejdou. Nějaké nám vyšly a věřím, že nám budou vycházet i nadále. Čísla i statistiky jsou na druhou stranu ale jasně daná.

TOMÁŠ NETÍK

Jak se hraje mužstvu, které inkasuje hned z první střely na bránu?
Určitě špatně. Ve středním pásmu chytnu Lešku za pas, on si přichytne hůl, tak ji raději pustím, protože mám něco v hlavě a nechci faulovat. Pak tam bez hokejky skáču jak trotl do přihrávky a stejně inkasujeme. Takových branek dostaneme možná jednu za rok. Co k tomu více dodat.

Následně jste vy sám trefil dvě tyčky, dá se mluvit i o smůle?
V kariéře už jsem zažil hodně zápasů, kde buďto padaly tyčky nebo góly. Člověk nad tím nesmí přemýšlet, ale smůlou bych to nenazýval.

Jak je možné, že jste začali hrát až za stavu 0:3. Není to pozdě?
Asi to tak je, když to říkáte. Já osobně jsem necítil, že bychom zabrali až tak pozdě. Měli jsme nějaké šance, dali jsme tyčky a kdyby se z toho jedna střela ujala, mohl zápas vypadat jinak. Ale pokud to tak z tribuny vypadalo, tak začínat zápas za stavu 0:3 je špatně.

V závěru zápasu jste měl konflikt s bekem Švrčekem a gólmanem Sedláčkem, o co šlo?
Dal jsem hůl na hráče, rozhodčí to posoudil jako faul. Trošku jsem se rozčiloval, protože scénář se Zlínskýma je pořád stejný. Otevřel jsem si pusu na hráče, byl jsem i frustrovaný, že tři minuty před koncem prohráváme, a gólman zasáhl zcela nesmyslně. Nechci se ale s nikým štěkat přes noviny, tak jsme si prostě jen něco řekli, to k hokeji patří.

Jste krátce po zranění, jak se cítíte?
Byl jsem tři neděle mimo zátěž, nyní mám v nohách dva zápasy v rychlém sledu. Věřím, že to bude lepší. Určitě vítám reprezentační přestávku, stále jsem na hraně a rád si odpočinu. Oddychnout si musíme všichni, doléčit zranění a pustit se s elánem do dalšího zápasu.