2. 3. 2024 Alžběta Žižková

Základní část zakončíme proti Bruslařům!

V neděli 3. března nás čeká v O2 areně poslední utkání před startem play off. Bruslařům se pokusíme oplatit lednovou porážku a vítězně se naladit na začátek bojů o mistrovský titul. Start zápasu je stanoven netradičně na 16:30 hodin a v případě, že nemůžete dorazit přímo do hlediště, jeho přímý přenos už tradičně odvysílají O2TV Sport, Radiožurnál Sport a web onlajny.com.

Neúspěšný boj na západě Čech

Sparťané nedokázali potvrdit v karlových Varech dobrou formu z posledních zápasů, a proti Karlovým Varům bojujícím o všechno jsme padli 1:5. Utkání, které jsme odehráli v okleštěné sestavě sice otevřel Filip Chlapík, domácí ale ve druhé části dokázali otočit a ve třetí části své vedení ještě navýšili. Rozhodla hlavně naše nedisciplinovanost, jelikož Karlovarští dokázali v oslabení vstřelit hned tři branky.

„Budu velmi stručný. Opět jsme udělali zbytečná vyloučení a nehráli hokej hodný Sparty. Byla to z naší strany velká bída,” hodnotil po zápase v Podkrušnohoří právě jediný sparťanský střelec Chlapík. Sparťané ale ještě stále drží naději na klubový rekord v počtu bodů v základní části.

Milník sparťanské historie

V roce 2009 vstoupil jeden zápas proti Bruslařům do sparťanské historie. Sparta se rozhodla po vzoru zámořské NHL uspořádat projekt Sparta vzdává hold, který jsme odstartovali zápasem právě proti Mladé Boleslavi. Na ledě Sportovní haly si diváci užili parádní podívanou, ze které nakonec sparťané vzešli po výsledku 7:4 jako vítězové.

Tradice tohoto největšího dobročinného projektu v českém sportovním prostředí letos napsala už 15. díl, tentokrát věnovaný záchranářům a neviditelným hrdinům na lince první pomoci. Vybraná suma byla opět rekordní, když se podařilo vybrat 1 652 421 korun. Sparťanům se také k potěšení fanoušků podařilo oba zápasy jasně vyhrát. Proti Třinci se skóre na ukazateli zastavilo na konečných 5:1, Liberci jsme dali pouze o gól méně a zvítězili jsme 4:1.

Pro Bruslaře sezona končí

Konec. Ano, Mladá Boleslav je prvním týmem, kterému v neděli skončí celá sezona. Radost z udržení předposledního místa vystřídalo páteční zklamání. Středočeši i přes velký boj a dobrou formu už nedokázali dotáhnout svou ztrátu a konec sezony ve městě automobilů definitivně zařídila páteční výhra Karlových Varů. „Kdo si myslel, že budeme hrát měsíc a dostaneme se do play off, tak je to jen blbost. Hokejový bůh by nebyl spravedlivý,” hodnotil po zápase pro web soupeře smířený David Bernard.

Radostnou zprávou pro fanoušky bylo alespoň prodloužení smluv tří obránců - Alexe Lintuniemiho, Aleše Čecha a Filipa Pyrochty. „Obranu se nám podařilo zkonsolidovat v průběhu téhle sezony a já jsem rád, že se nám daří domlouvat s těmi kluky další spolupráci,“ řekl sportovní ředitel Martin Ševc.

Dvě přesvědčivé výhry, ale trápení při marodce

S Bruslaři jsme si zahráli už v přípravě, první soutěžní zápas se ale odehrál až v říjnu v O2 areně. Středočechům se sice podařilo ve druhé části vyrovnat, vedení nám ale vystřelil zpět Jan Buchtele a nakonec jsme zvítězili jasně 4:1. Také první utkání na ledě Mladé Boleslavi nabídlo povedený sparťanský výkon. Bruslaři museli opět dotahovat, tři minuty před koncem ale rozsekl svým druhým gólem zápasu Michal Kempný. Do prázdné branky poté ještě upravil na konečných 6:3 Filip Chlapík. Druhé utkání jsme ale ve městě automobilů nezvládli, když jsme v okleštěné sestavě s Oldřichem Cichoněm v brance padli těsně 2:3. Právě ztráta v tomto utkání byla součástí neúspěšné třízápasové série, která nás nakonec stála vítězství v základní části.

Věděli jste, že...

V sezoně 2015/16 jsme kromě stříbrné medaile také nasbírali nejvíce hitů! Rekord, který jsme celkem 922 hity nastavili, je platný dodnes. V téže sezoně byla druhým nejvíce hitujícím týmem právě Mladá Boleslav, která posbírala celkem 892 hitů a drží v historii extraligy za naším týmem druhé místo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest