4. 8. 2011 Pavel Hrdina

Zámořské posily se těší na led

Útočník Alex Foster a obránce Troy Milam, kteří do Sparty přiletěli ze Spojených států, měli v úterý proti Liberci ještě volno. Mohli tak shlédnout první přípravný zápas svého týmu v letošní sezoně. „Bylo to rychlé,“ shodli se.

ALEX FOSTER
Útočník Alex Foster v tréninkovém dresu Sparty.

„Můj dojem z prvního zápasu je velmi dobrý. Hlavně v první třetině kluci dobře bruslili a potom, co jim trochu utekla druhá třetina, se v té poslední dokázali do zápasu vrátit. Škoda, že náš první gól padl tak pozdě, určitě se s tím ještě dalo něco dělat,“ všímal si Milam.

„Bylo to rychlé! Hodně se hrálo do těla a oba týmy do toho daly hodně nasazení. Líbilo se mi to,“ přikyvuje Alex Foster.

Podle obou hráčů navyklých na individuální model letní přípravy, kdy se týmy nezřídka potkají na ledě až v září, mají sparťanské tréninky dobrou úroveň.

„Bruslíme dvakrát denně, chodíme do posilovny. Tempo tréninku je velice rychlé a baví mě to, ale nejvíce se samozřejmě těším na zápasy,“ říká mladší z obou hráčů Alex Foster.

FOTOGALERIE NA FACEBOOKU: Foster a Milam

TROY MILAM
Obránce Troy Milam během sparťanského tréninku.

Často se říká, že je zámořské hráče těžší zvyknout si na široké kluziště, v TESLA ARENĚ je navíc jedno z největších v Extralize. „Proto jsem dnešní zápas sledoval, abych viděl, jak to vypadá. Máte víc času držet puk, ale zároveň to dneska bylo opravdu rychlé. Takže si počkám s dojmy, až si sám zahraju,“ říká Foster, kterému zkušenost s evropským hokejem dosud chyběla.

To Milam je na tom v tomto ohledu lépe, strávil dvě sezony ve finské SM lize. „Hrál jsem dva roky ve Finsku, kde jsou větší kluziště než v Americe, ale tady je to snad ještě větší. Je těžké si zvyknout, že můžete s pukem víc do stran, než jsem zvyklý. Ale určitě si zvyknu,“ věří.

Oba by měli nastoupit do zápasu poprvé v pátek proti Boleslavi a shodují se, že se nemůžou dočkat. „Budu hrát stejně jako další kluci až v pátek. Jsem nadšený, že po všech těch trénincích budu moct hrát,“ těší se Foster.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Šampionem BILLA Cupu je Třinec, sparťané jsou třetí!

Rousek: Za žádnou cenu se nesmíme vzdávat

SOC - SPA 4:3 - Těsná porážka po dramatu

Sukeľ: Moje sebevědomí půjde nahoru