30. 9. 2006 Lucie Vítková

Západočeský víkend: Po Plzni přijíždí Energie

V neděli zavítají do T-Mobile Arény hokejisté karlovarské Energie, kteří mají za sebou dobrý vstup do sezóny a okupují střed tabulky. Karlovy Vary vyhlásily před sezónou jako cíl znovu postup do play off a od úvodních kol daly jasně najevo, že tentokrát to myslí zcela vážně. Pražané budou chtít navázat na dobré výkony z předešlých kol a před domácími diváky uspět. Střetnutí začíná v Holešovicích již v 17:00.
O soupeři ...
Před sezónou v lázeňském městě převažovaly odchody nad příchody. Zatímco do kabiny malého stadiónu usedlo osm nových tváří, nové angažmá si hledalo hned dvanáct hokejistů. Obranu vyztužili zkušení beci Hanzlík s Mudrochem, v útoku se objevil třeba Vladimír Machulda. Vedení hledalo rovněž druhého brankáře, když loňský náhradník Přikryl zamířil do Sparty. Kvalitní brankářskou dvojku našla Energie v Sáblíkovi.

Zkušenostmi otřískaní hráči ale museli také své kufry balit. Vary se rozloučily s produktivním Nedorostem či Alinčem a Slovákem Hurtajem. Změny týmu prospěly, protože po prvních extraligových kolech okupovala Energie první příčky v tabulce, když v prvních třech střetnutích nepoznala přemožitele. Doposud Karlovy Vary prohrály jen třikrát a patří jim osmá příčka a pouhé tři body jim schází od úplného čela průběžného pořadí.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Mužstvo Zdeňka Venery drží svými výkony mladý brankář Lukáš Mensator. Teprve dvaadvacetiletý jinouch si vydobyl své místo mezi tyčemi již v loňském ročníku a od té chvíle je jasnou jedničkou v karlovarském brankovišti. Také letos předvádí rodák ze Sokolova spolehlivé výkony a drží si procentuelní úspěšnost více než 94%. Pět branek vsítil, a tedy nejlepším střelcem Energie, je vytáhlý útočník Václav Skuhravý. Sedmadvacetiletý hokejista působí v Karlových Varech již pátou sezónu a vždy se řadil mezi nejproduktivnější hráče svého celku. Letos potvrzuje roli střelce, když svých pět branek vměstnal do devíti zápasů a nepřidal k nim žádnou asistenci. Skuhravý se zároveň řadí mezi zlé muže ligy, když za poslední tři sezóny vždy nasbíral více než sto trestných minut.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
V loňské sezóně se Energie na ledě Sparty představila v rámci třetího kola. V parádním utkání viděli diváci deset branek, pěstní výměnu názorů Vopata s Ustrnulem a především vítězství Pražanů poměrem 6:4. V odvetě na západě Čech Sparta slavila první vítězství na hřišti soupeře, když Energii udolala hubeným výsledkem 1:0. Vlastní branku si bruslí do branky srazil obránce Duben. Další brankový koncert shlédl příznivci Holešovických druhý prosincový den, kdy svěřenci trenéra Výborného nadělili Karlovým Varům znovu šest branek a zvítězili potřetí v sezóně. Naposledy se oba celky střetly v lednu a po úporné bitvě o každý píď ledu skončil vzájemný duel nerozhodným výsledkem 2:2.
O Spartě:
Hokejisté Sparty se po rozpačitém začátku znovu dostávají do formy a zlepšenými výkony šplhají v tabulce do horních pater. Již tři zápasy v řadě nepoznali Pražané hořkost porážky a pravidelně sbírají body. V posledních dnech se to navíc v Holešovicích hemží jubilei.Před nedávnem oslavil čtyřstý zápas v extralize Petr Ton, v zápase s Plzní vsítil stou branku v kariéře Martin Štrba. Utkání s Karlovými Vary bude zase jubilejní pro beka Františka Ptáčka, jenž přeskočí mantinel k sedmistému střetnutí v rámci nejvyšší české soutěže. V samotném duelu bude trenérům scházet nadále pouze útočník Jan Hlaváč, který laboruje se zraněným ramenem.
Ve Spartě nejvíce září:
Po půlroční přestávce se do obávané formy dostává útočník Martin Štrba. Jihočeský rodák odehrál loni fantastickou sezónu na levém křídle první formace a nyní po zranění si zvyká na nový post. Na centru druhé pětky nahrazuje Jana Marka a daří se mu velice dobře. Univerzální hokejista stihl nastoupit již do čtyř zápasů a připsal si čtyři body za tři góly a jednu asistenci. Tři body navíc zaznamenal v zápase s Plzní, kdy se největší měrou podepsal pod sparťanské vítězství. Navíc jeho branka do prázdné plzeňské klece byla stou trefou Štrby v nejvyšší české soutěži. Téměř dva body na zápas má průměr centr Jaroslav Hlinka. Kapitán širšího reprezentačního výběru se může chlubit sedmnácti body v devíti střetnutích a je nejproduktivnějším hráčem o2 extraligy. Spoluhráči těží především z jeho přihrávek, když již dvanáct pasů z hole Hlinky skončilo brankou. Dalších pět branek sparťanský odchovanec vsítil sám.
O zápase:
Hraje se v neděli 1. října 2006 v holešovické T-Mobile Aréně. Online ze zápasu, který začíná v 17:00, můžete sledovat na našich stránkách. V lepším případě můžete přijít své hráče povzbudit přímo na stadión. Lístky jsou k mání pro dospělé od 40 KČ, děti mají vstup zdarma.

Vstupenky a předprodej

Sestavy z minulého kola:
Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek, Tabaček, Stehlík - Sivek, J. Hlinka, Netík - P. Ton, Štrba, Kratěna - Dragoun, Langhammer, Hromas - Pohanka, Podlešák.
Mensator - Mudroch, Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Hanzlík, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Machulda, Procházka, Borovanský - Tvrdek, Pech, Balázs.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 4 - 0 - 0 5:4 4:1 5:2 4:0
2000/2001: 3 - 0 - 1 3:1 3:1 2:1 1:3
2001/2002: 3 - 0 - 1 4:2 1:0 3:1 1:3
2002/2003: 1 - 1 - 2 1:1 2:3 0:4 5:3
2003/2004: 1 - 2 - 1 4:1 1:1 1:3 1:1
2004/2005: 3 - 0 - 1 3:2 7:0 5:1 2:3
2005/2006: 3 - 1 - 0 6:4 1:0 6:1 2:2

Internet: www.hokejkv.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?