4. 10. 2023 Alžběta Žižková

Září mládeže: pomalý start, vítězný konec

V plném proudu jsou už také mládežnické soutěže. Naši junioři se po špatném vstupu do sezony zmátořili, dorostenci pod vedením Richarda Žemličky však prožívají výkonnostní útlum. Jak si naše nejvyšší mládežnické kategorie vedly v srpnu a září?

JUNIOŘI: Těsné porážky o gól

Svěřenci nového trenéra Tomáše Netíka začali cestu za obhajobou netradičně už ve druhé polovině srpna. V prvním zápase proti Karlovým Varům jsme brali pouze bod, a přestože jsme vyhráli v Plzni, přišel výkonnostní útlum. A nutno říci, že i trošku smůly. Ačkoliv junioři v některých zápasech soupeře přehrávali, nakonec rozhodovaly drobné detaily a velmi často jediný gól.

Ačkoliv se zdálo, že nás po těsných porážkách s Libercem, v Boleslavi a Litvínovu nakopne výhra v Českých Budějovicích, následovaly další tři neúspěchy a propad na poslední místo tabulky. Závěr září už ale přinesl tři plnohodnotné výhry, ačkoliv sparťané museli čekat na první domácí triumf do pátého zápasu, a to proti lídrovi z Mladé Boleslavi. „Spadl nám velký kámen ze srdce. Je to taková další dosažená meta, a to nás žene dál,“ motivoval v rozhovoru po vítězství nad Bruslaři Sebastian Pavlák.

Spokojený byl také trenér Tomáš Netík. „Velmi cenné vítězství. Jsem velmi rád, že jsme dokázali vyhrát dva zápasy za sebou. Věděl jsem, že dokážeme vyhrávat, ale teď hrajeme lépe a více týmově,“ řekl hlavní kouč, jehož svěřenci jsou aktuálně šestí a už ve čtvrtek 5. října přivítají České Budějovice.

>>>ÝSLEDKY A PROGRAM JUNIORKY<<<

DOROST: Domácí smůla prolomena

Na trenérskou lavici dorostenců se přesunul kouč mistrovské juniorky Richard Žemlička, přesto se start obhájců bronzu příliš nezdařil. Domácí porážka s Litvínovem a divoká neúspěšná přestřelka v Plzni v poměru 6:7 nebyly ideálním vstupem, na čemž nic nezměnila ani výhra v Táboře. Triumf z poloviny září byl na dva týdny poslední, jelikož dorost schytal domácí prohru 1:8 s Mladou Boleslaví a nezvládl přestřelku v Liberci.

Na lepší časy se začalo blýskat s aktuálním lídrem tabulky z Karlových Varů, se kterými jsme stejně jako v derby na ledě Slavie prohráli 1:2 po prodloužení. Na první výhru od zmíněného 14. září jsme si museli počkat až do domácího zápasu proti Motoru, se kterým jsme si na domácím ledě vytvořili třígólový náskok a nakonec brali tři body. Výhra 3:2 ukončila, podobně jako u juniorů, téměř měsíc dlouhé čekání na domácí triumf.

Už ve čtvrtek se dorost představí na Kladně, zatímco v sobotu jede do Litvínova.

>>>VÝSLEDKY A PROGRAM DOROSTU<<<

9. třída: Venkovní výjezdy za dvě výhry

Těžký vstup do sezony měla také 9. třída pod vedením trenéra Tobiáše Slavíčka. Mladí sparťané začali třemi zápasy venku, když prohráli v Mladé Boleslavi, Pardubicích i na Slavii. Chuť si však spravili domácí výhrou 6:3 proti Mountfieldu HK a šesti body z ledů Tábora a Havlíčkova Brodu. Na závěr měsíce však oproti svým starším parťákům neuspěli, když doma prohráli 4:7 s Libercem.


FOTO: HC Škoda Plzeň, Karel Švec/hc-slavia.cz

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík