7. 2. 2010 Tereza Velikovská

Zase nám chyběla nahecovanost, litoval Broš

Skóre zápasu s Litvínovem otevřel ve čtvrté minutě Michal Broš po přihrávce Ondřeje Kratěny. Přes dobrý vstup do zápasu ale Sparta nakonec prohrála 3:4. Litvínov zvítězil díky proměňování přesilových her, vstřelil v nich všechny své branky.

Dnes jste prohráli s Litvínovem potřetí v sezóně, čím to bylo?
Bylo to hlavně tím, že jsme špatně bránili oslabení. Myslím, že nám zase chyběla nějaká ta nahecovanost a stoprocentní plnění defenzivních úkolů. Už minulý zápas jsme se nedostali do zápasové euforie. Čekáme, až dostaneme gól, a pak teprve začneme hrát. Musíme si to každý se sebou vyříkat, takhle to prostě nejde. Dneska jsme na to klasicky doplatili, už minulý zápas jsme si ty body pomalu ani nezasloužili. Dneska jsme nezískali ani jeden. Snad nás to klepne přes prsty.

Litvínov dnes čtyřikrát proměnil přesilovku. Neměli byste se vyvarovat zbytečných vyloučení za zdržování hry nebo na příliš mnoho hráčů na ledě?
Určitě. Pořád dokola si říkáme, že si budeme dávat pozor na hloupé fauly a že jich budeme dělat co nejmíň. Každý zápas se najdou dva tři fauly, které tam být vůbec nemusí. Druhá věc je to, jakým způsobem bráníme oslabení. Už jsme se s tím potýkali, měli jsme pár zápasů zpátky sérii, kdy jsme dostali dvakrát za sebou tři góly v oslabení. Dneska jsme dostali čtyři a to je špatně.

Michal Broš

Zápas pro vás přitom začal dobře, ve čtvrté minutě jsem po přihrávce Kratěny od mantinelu otevřel skóre a poslal Spartu do vedení…
Byl tam puk rozehraný od nás ze třetiny, Koreis srazil dlouhou přihrávku doprava na kratěnu. Ten puk nahazoval na bránu. Jejich gólman nahození vyrazil, já se snažil jet do brány a měl jsem štěstí, že se mi to odrazilo přímo na hůl a dával jsem to do prázdné brány. Vedli jsme 1:0 a čekali jsme, až dostaneme gól, že začneme hrát. Nevím, co se dělo.

Na začátku druhé třetiny vás v oslabení držel Přikryl, pochytal několik velkých šancí a Jenáček navíc nastřelil tyčku. V to chvíli se asi utkání začalo lámat…
Přesně tak, i v první třetině si tam jezdili středním pásmem jak chtěli, měli nebezpečné střely. To nás mělo varovat. Říkali jsme si, že si musíme dát ve středním pásmu pozor. Pak jsme to zlepšili, měli jsme i gólovky. Nastřelili jsme tyčku, samostatné nájezdy v přesilovce. Možná by to dopadlo jinak, kdybychom dali na 2:0, ale nestalo se.

Ondřeji Kratěnovi chybí dvě branky do klubu střelců, ale vypadá to, že mu to není souzeno. Dnes jel dvakrát sám na brankáře, ale jeho přizemní pokusy Hübl lapil…
On hraje výborně, ale trošku se s tím trápí. Měl by to pustit z hlavy. Dělá si s tím težkou hlavu a pak jede sám na bránu a přemýšlí. Občas to na člověka sedne a přijde mu, že to tam prostě nejde vstřelit.

I přes prohru v dnešním utkání už máte jisté šesté místo zaručující přímý postup do play off, protože Slavie podlehla Pardubicím…
Vůbec z toho dnes nemám dobrý pocit. Jestli máme jistotu, tak můžeme mluvit jen o štěstí, protože jsme si tu jistotu dnes nevybojovali sami.

Je vaším cílem pokusit se v posledních zápasech základní části posunout ještě výš?
Jestli nebudeme sbírat body, tak na nějaké vyšší příčky můžeme zapomenout. Ještě máme před sebou tři zápasy, mohli bychom na to mít. Musíme plnit základní úkoly a vycházet z toho.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!