29. 5. 2011 Daniel Ryl

Ze Sparty mám zatím velmi dobrý pocit, přiznává Angel Krstev

Jednou z prvních posil pražské Sparty je třicetiletý obránce Angel Krstev. Silový obránce již prorazil v české reprezentaci a nakoukl také do KHL. Od příští sezony bude válčit s velkým „S“ na prsou. Jaké jsou jeho první dojmy z nového působiště, co očekává od příští sezony a další poznatky, nám prozradil v tomto rozhovoru.

Do Sparty jste přišel nedávno, takže jste poměrně čerstvou tváří v klubu. Jaké máte zatím pocity z nového působiště?
Zatím se rozkoukávám, jsem tu krátce. Každopádně jsem doposud nenalezl žádný problém, takže z toho mám dobrý pocit.

Vy jste minulou sezonu zahájil v dresu Komety a poté jste odešel do Ruska. Jak by jste zhodnotil Vaší loňskou sezonu?
Těžko se to hodnotí. Obzvlášť, když se člověk na konci sezony zraní. K tomu všemu ten tým neměl na ty elitní týmy ze špičky, takže se dá říci, že se poslední sezona příliš nepovedla.

Po sezoně jste měl řadu nabídek také ze zahraničí. Proč vyhrála právě Sparta?
Ze Sparty přišla korektní a velmi lákává nabídka. Velkou roli hrál také pan Jandač, který se zde stal trenérem, takže jsem se rozhodl kývnout Spartě.

Minulá sezona byla v podání Sparty nevydařená. Sledoval jste sezonu Sparty?
Já sledoval celý český hokej a krize Sparty jsem si samozřejmě všiml. Jelikož jsem se Spartou neměl žádnou spojitost, tak jsem se tolik nezabýval tím, jestli je Sparta nahoře nebo dole. Snažil jsem se sledovat celý český hokej a extraligu. Všiml jsem si toho, že se Sparta potácí na dně tabulky. Nehrálo se tu tak, jak by si všichni na Spartě přáli.

Myslíte, že o to bude příští sezona složitější?
Tlak určitě bude. Jedná se o Spartu, takže tady je tlak na každého. Jak velký bude, to se uvidí až na začátku sezony. Samozřejmě jsem sem přišel hrát dobrý hokej, vyhrávat a potěšit fanoušky.

Co může Angel Krstev nabídnout fanouškům?
(smích) To je těžká otázka, nerad si dělám nějakou vizitku. Každopádně chci podávat spolehlivé výkony a líbivou hru pro fanoušky. Chci týmu pomoci napravit poslední nepovedené ročníky, takže hlavně tu spolehlivost, nasazení a snahu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Hráli jsme dobře, škoda faulů

GEN - SPA 3:2 - Dobrý výkon na Ženevu nestačil

Sparta už je na kempu v Německu

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu