25. 8. 2017 Daniel Ryl

Zeleňák odchází kvůli MS U20 na Slovensko

Spartu na čas opouští slovenský obránce Vojtěch Zeleňák. Devatenáctiletý mladík si odskočí na Slovensko, kde bude v Tipsport lize nastupovat za reprezentační výběr do 20 let. Důvodem odchodu je vyšší herní vytíženost a příprava na mistrovství světa. „Vojta má možnost jet na mistrovství světa do dvaceti let a být do té doby v zápasovém vytížení na Slovensku, což pro něj bude po všech stránkách přínosné. Proto jsme s touto transakcí souhlasili,“ vysvětluje trenér Jaroslav Nedvěd.

Právě možná účast na světovém šampionátu juniorů je hlavním důvodem Zeleňákova odchodu. „Domluvili jsme se, že půjde hrát extraligu na Slovensko, kde bude mít dostatečný ice time, herní praxi i pohodu. Bude tam mít trenéra, se kterým bude pracovat v kontextu mistrovství,“ uvedl Jaroslav Nedvěd.

Variantou bylo i hostování ve druhé nejvyšší soutěži, ale domácí volba byla pro mladého zadáka logičtější. „Mohli bychom ho dát do druhé ligy, ale tam po něm budou chtít třeba odpalovat puky a na mistrovství světa bude hrát nakonec něco jiného. U dvacítky bude hlavní trenér Ernest Bokroš, který s ním bude čtyři měsíce pracovat.“ Fanoušci Sparty však mohou být klidní, protože o nadějného obránce klub nepřijde.

„Po mistrovství světa už by měl být k dispozici nám. Poběží sezona, hráči budou domlácení, takže se ho určitě nezbavujeme, jen ho zapůjčujeme a počítáme s jeho využitím,“ říká Nedvěd. Bývalý sparťanský obránce moc dobře ví, co mladý šikovný zadák potřebuje, aby mohl zabojovat o nejvýznamnější událost reprezentační mládežnické kariéry.

„Jsem za takovou příležitost hrozně rád. Kam mě pošlou, tam budu hrát, ale tohle je asi lepší varianta, protože budu trenérovi nároďáku na očích několik už měsíců před turnajem,“ přiznal Zeleňák, jenž se v nejbližší době pokusí zaujmout hlavního trenéra dvacítky Ernesta Bokroše.

Vojtěch Zeleňák by mohl být její oporou a budoucnost má i ve Spartě. Za tu naskočil v zápasech Mountfield Cupu a na turnajích Red Bulls Salute v Ga-Pa a Sommerturnier v Berlíně, v nichž přispěl dohromady dvěma góly a jednou asistencí ke dvěma stříbrným medailím. A neztratil se ani herně.

Téměř dvoumetrový obránce tak nemusí litovat toho, že se před čtyřmi lety rozhodl vydat z Košic do dorostu Přerova. „Přišlo mi, že na Slovensku mládežnický hokej upadal, a potřeboval jsem impulz. Když přišla extraligová nabídka z Přerova, vnímal jsem to jako parádní šanci. Před třemi lety jsem dostal možnost jít do Sparty a všechno tohle mi navíc prospělo i v životě, kde jsem se osamostatnil. Beru všechno jako plus,“ uzavřel dlouhán, jenž Slovensko reprezentoval v sezonách 2014/2015 a 2015/2016 na Memoriálu Ivana Hlinky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!