7. 3. 2012 Robin Mana

Zelenka: Do boje o titul jdeme v plné síle

Starší dorostenci se podobně jako jejich spoluhráči z A-týmu připravují na vrchol sezóny. První překážkou v cestě za vytouženým titulem bude mužstvo Litvínova. Ostrý start čeká svěřence trenéra Gefferta již tento čtvrtek na domácím ledě. Průběh základní části a vyhlídky před play-off hodnotí asistent trenéra JIŘÍ ZELENKA.

Po základní části jste skončili na třetím místě. Jste spokojeni s umístěním a předvedenou hrou?
Základní část se nám hodně povedla. Jsme spokojeni a doufáme, že si přeneseme tu formu i do play-off.

Stanovili jste si před začátkem sezóny bodovou hranici, které jste chtěli dosáhnout?
To ne, šlo spíš o to předvádět stabilně dobré výkony, což se povedlo. Měli jsme tam sice několik výkyvů, ale sezóna je dlouhá a udržet stoprocentní výkonnost po celou dobu je nesmírně těžké.

V našem posledním rozhovoru jste mluvil o tom, že máte problémy s hrou v obranném pásmu. Již déle než měsíc jste neprohráli, vypadá to tedy, že jste na tom hodně zapracovali…
Neustále na tom pracujeme a určitě jsme již v tomto směru udělali pokroky. Ale poděkovat bychom měli především oběma gólmanům, protože když už se dopustíme nějaké chyby v obraně, podrží nás. Klobouk dolů před tím, co předvádí.


V průběhu sezóny se do A-týmu z dorostu prosadil obránce Jan Košťálek, vidíte v týmu i další adepty, kteří mají na to zasáhnout do nejvyšší soutěže?
Martin Réway, to je super talent. Když na sobě bude i nadále pracovat, věřím tomu, že si ho pan Jandač v brzké době do áčka vybere.

V prvním kole play-off se utkáte s Litvínovem, který jste již letos třikrát porazili. Co od toho souboje očekáváte? Na co je třeba dát si nejvíc pozor?
Litvínov zdobí na všech úrovních rychlý kombinační hokej, takže určitě nepůjde o nic jednoduchého. Ale pokud chceme vyhrát ligu, musíme porazit každého.

V prvním kole se hraje jen na dva zápasy, tzn., že pokud oba týmy vstřelí v součtu stejný počet branek, nerozhodne se o postupujícím ve třetím zápase, ale hned v prodloužení. Vidíte to jako výhodu nebo nevýhodu a jak se vám tento systém líbí?
Jestli to je nebo není výhoda uvidíme až podle toho, jak to první kolo dopadne (smích). Ale jak již jsem řekl, pokud se chceme dostat co nejdál, musíme porazit každého bez ohledu na systém.

Brankáři Neužil s Langerem se mezi třemi tyčemi celkem pravidelně střídali. Určili jste pro play-off jasnou jedničku nebo budete pokračovat v nastoleném trendu?
Po dohodě s trenérem Geffertem jsme se rozhodli, že chytat začne Jakub Neužil. Není to ale o tom, že by byl někdo jednička a někdo dvojka. Pro první zápas jsme se prostě rozhodli takto a uvidíme, jak to bude dál.

Jak jste na tom před play-off zdravotně, jsou všichni hráči v pořádku?
Musím to zaklepat, jsme v plné síle a zranění se nám zatím vyhýbají. Doufám, že tomu tak bude i nadále.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Permanentky na novou sezonu v prodeji!