5. 4. 2022 Petr Pavlík

Zembol: Gólmani nás drží, v Plzni chceme uspět!

Sparťanští junioři míří na západ Čech do Plzně, kde je čekají další dvě semifinálové bitvy! V této sérii je vidět mimo jiné i útočník JAKUB ZEMBOL, který v aktuální sezoně zastává pozici asistenta kapitána. „Oba zápasy byly hodně podobné. V prvním i ve druhém zápase jsme museli dotahovat skóre, což se nám taky povedlo. Ve druhém zápase jsme navíc dotáhli svůj obrat do vítězného konce a urvali důležitý bod v sérii,“ uvedl talentovaný útočník.

Jak si užíváš dosavadní průběh semifinálové série s Plzní?
Moc! Už předchozí série s Kometou byla hodně vyhrocená hlavně díky fanouškům, kteří vytvořili parádní atmosféru. Přišlo jich na všechny zápasy v sérii opravdu hodně. I teď s Plzní je to velký boj o každý kousek ledu. Myslím si, že podobně to bude pokračovat i nadále.

Jak hodnotíš úvodní dva semifinálové duely?
Oba zápasy byly hodně podobné. V prvním i ve druhém zápase jsme museli dotahovat skóre, což se nám taky povedlo. Ve druhém zápase jsme navíc dotáhli svůj obrat do vítězného konce a urvali důležitý bod v sérii.

Co jste změnili ve druhém utkání oproti prvnímu?
Ve třetí třetině prvního zápasu jsme si dokázali, že umíme hrát vyrovnaný hokej a přestali jsme konečně být ustrašení. Do druhého zápasu jsme vstoupili výborně, jen se poslední dobou trochu trápíme v koncovce. Nakonec jsme zvládli utkání vyhrát. Jsme moc rádi, že máme první bod v sérii.

Plzeň jste v sobotním utkání porazili vůbec poprvé v sezoně. V čem nám dělá soupeř největší problémy?
Jejich mužstvo vykazovalo kvalitu celou sezonu. V play off je to ale jiná soutěž a my víme, že když se držíme našeho plánu, který máme s trenéry domluvený, naše šance na úspěch jsou vyšší.

V obou semifinálových zápasech se nám výborně dařilo ve třetích třetinách. Čím to?
Jak už jsem říkal, v prvním zápase jsme začali hrozně ustrašeně. Postupně jsme svůj výkon zvedali nahoru. Ve druhém zápase jsme neproměnili své šance, ale naštěstí nám spadl do soupeřovy branky rozhodující gól ve třetí třetině. Vše se sešlo dohromady a máme první bod.

Brankář Jakub Krbeček odchytal obě semifinálové bitvy a prokázal v nich své kvality. Jak si pochvaluješ jeho výkony?
Samozřejmě ho musím jedině pochválit. S Hrabym nás drží celou sezonu. Oba gólmani jsou naše zdi, přes které jen tak nějaký kotouč neprojde. Jsme moc rádi, že máme v týmu takovou gólmanskou dvojici.

Jaký vás čeká další program?
Teď jsme měli jeden den volna, dáme si ještě krátký trénink a v pondělí jdeme makat, protože už v úterý jedeme do Plzně urvat další body v sérii. Věřím, že budeme úspěšní.

FOTO: Juniorský hokej

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun