5. 3. 2005 Vojtěch Gibiš

Zlepšený výkon přinesl vyrovnání v sérii

Jedním z těch, kteří na tom měli lví podíl byl útočník Petr Nedvěd. Ten zaznamenal gól a dvě asistence, vždy se prosadil v přesilových hrách. Jeho gól z 50. minuty, byl nakonec gólem vítězným a srovnal jím sérii s Vítkovicemi na 1-1.
Tříbodový Petr Nedvěd se po zápase snažil hledat rozdíly mezi prvním a druhým čtvrtfinále. “Podali jsme daleko lepší výkon než v sobotu. Výsledek 5:4 ukazuje, že nám ještě trochu hapruje obrana. Musíme jí zlepšit, devět gólů ve dvou zápasech je moc, zvláště v play off. Určitě přijdou zápasy, které skončí 3:2, 2:1. Jinak si myslím, že jsme podali o sto procent lepší výkon než v sobotu. Samozřejmě jsme se po prvním čtvrtfinále styděli. Dnes jsme se chtěli jako první dostat do vedení, a to se nám povedlo. A to nakonec také rozhodlo zápas,“ myslí si Nedvěd.

Většina fanoušků zřejmě očekávala jednoznačnější průběh série s Vítkovicemi. “Vítkovice mají vynikající tým. Už nějakých 5 – 6 kol před koncem základní části jsem je začal sledovat. Ze soupeřů, které jsme mohli dostat byly Vítkovice nejnebezpečnější. Porazit je určitě můžeme, stále jsme v roli favorita. Myslím si, že sedmé místo jenž obsadily po základní části, neodpovídá jejich kvalitě,“ chválí mužstvo soupeře útočník Phoenixu.

Petr Nedvěd měl ve druhém čtvrtfinále takříkajíc „prsty“ ve třech brankách. “Všechny tři akce byly v přesilovkách. V přesilovce 5 na 3 jsme hráli velice dobře. Tak dlouho jsme Vítkovice šachovali, až se dostal ke střele Ivan Majeský, který to výborně trefil. A to již deset vteřin předtím měl obrovskou šanci Martin Havlát. Druhá asistence - opět jsme sehráli výborně přesilovku. Rychle jsme si přihrávali, rozpohybovali jsme soupeře. Pak bylo jednoduché přihrát Davidovi Výbornému, který skóroval. U vítězného gólu zachoval ledový klid David Výborný na modré čáře. Přihrál mi k pravé tyčce a já jsem vystřelil,“ popisuje své příspěvky k vítězství třiatřicetiletý útočník.

Sparta měla k dispozici deset přesilovek a z toho hned čtyři využila. “Budou u nás určitě rozhodující. V prvním čtvrtfinále jsme si nepřihrávali u nich ve třetině puk tak rychle jako dnes. Což je důležité, puk musí „létat“. Za 15-20 vteřin je pak soupeř unavený, tedy pokud na vás hraje aktivní obranu. Dnes jsme to sehráli vynikajícím způsobem, dávali jsme si tři, čtyři rychlé přihrávky a pak se vždy některý náš hráč uvolnil,“ rozebírá důvody úspěšných přesilovek centr holešovického týmu.

Hrát play off je pro Petra Nedvěda po dlouhých letech zážitek. “Už jsem se na něj těšil. Je to nádherný pocit, hrát v zápasu, v němž o něco jde. Play off je nejdůležitější část sezóny. Každé buly, každá střela znamená všechno. S přibývajícími zápasy to bude ještě gradovat. Musíme se nyní soustředit na čtvrtfinále číslo tři,“ říká hráč, jenž prožil největší část kariéry v New York Rangers.

Jedním z nejvytěžovanějších hráčů na oslabení je Michal Sivek. “Každý hráč v týmu má nějakou roli. Já jsem rád, že mohu bránit a pomáhat tak defenzívě týmu.“ Michal Sivek se ve druhém duelu s Vítkovicemi dostal do roztržky s Václavem Varaďou. Po jejich konfliktu v brankovišti se Sivek s bolestivou grimasou skácel na led a Varaďa dostal trest pět minut plus do konce utkání. “Byl to zákeřný zákrok, který mě měl zranit. Varaďa se úmyslně napřáhl a koncem hole mě chtěl píchnout. Asi do rozkroku, ale trefil se do třísel. Doufám, že to přezkoumají na videu a doufám, že nevyvázne Varaďa jen s nějakou pokutou.“

Varaďa je hráč, který je užitečný svému týmu tím, že se snaží protihráčům „dostat pod kůži“. My jsme se před brankou strkali, on upadl a asi to neunesl. Asi se mu zatmělo a bez jediného slova mě bodnul koncem hole. Nečekal bych takovýhle zákrok v extralize. Jsme tu snad od toho, abychom hráli hokej a nesnažili se zranit navzájem. Varaďa tímto zákrokem velmi oslabil svůj tým a my mu za to můžeme jenom poděkovat. Dělali pak ještě další hloupé fauly, diskutovali s rozhodčími a my jsme to využívali,“ uzavírá čtyřiadvacetiletý útočník Sparty.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka