17. 3. 2010 Pavel Hrdina

Zlomil nás třetí gól Vítkovic, myslí si bojovník Hromas

O s t r a v a - Téměř vždy optimisticky naladěný Karel Hromas po prohraném úvodním utkání play-off tentokrát úsměvy nehýřil. Podle České televize nejlepší hráč Sparty v zápase bojoval, bořil, dorážel před brankou. Stejně jako celý tým ovšem nepředvedl, co se od něj čekalo.

Karel Hromas

Bojovníka z pro něj dosud nezvyklé první lajny cena za nejlepšího hráče utkání překvapila, nadšení z něj ale pochopitelně příliš nevyzařovalo. „Kdybych dal pět gólů, tak bych to chápal, ale v play-off se hraje na vítězství a tohle jde mimo mě,“ kroutil hlavou zklamaně.

„Přijeli jsme sem udělat alespoň jeden zápas. Dnes jsme začali dobře, ale dostali jsme na začátku dva góly. Vítkovice to zatáhly, hrály svojí hru. My jsme pak sice dokázali snížit, Toňák (Petr Ton, pozn. red.) to tam hezky dal na 2:1, ale ten třetí gól to zlomil. Posledních deset minut jsme do toho ještě chtěli jít, ale třetí gól nás zlomil,“ zamýšlel se nad momentem, který Spartě prohrál první zápas play-off.

V čem byl soupeř lepší? Čtyřiadvacetiletý forvard má jasno: „Ani jeden tým jsme dlouho nehráli, takže jsme na tom byli stejně. Vyučili nás ale v efektivnosti, když z míň šancí dali víc gólů. My to musíme zlepšit, víc chodit před Štěpánka, víc mu clonit. Co vidí, to chytí a v dorážkách nám dnes chybělo štěstí – pořád jsme ho jen trefovali.“

Sparťané nyní musí na nepovedený zápas rychle zapomenout, splnění cíle v podobě jednoho vítězství ze dvou zápasů může družina trenéra Volka ještě dosáhnout. Jaký je recept na vyrovnání série? „Jít tam s větší agresivitou, víc střelby a tlačit se do brány. To je všechno,“ zakončuje odhodlaně Hromas.