13. 11. 2009 Petr Schwank

Zpátky do zápasového rytmu: Sparta vyzve Litvínov

P r a h a - Bezmála dvoutýdenní pauzu si ve svém pravidelném rytmu vybrala O2 Extraliga. Reprezentační přestávka však skončila a koloběh zápasů se znovu rozjíždí. Sparťané v něm na domácím ledě očekávají tým Litvínova, se kterým se v rámci 23. kola střetnou v pátek 13. listopadu od 18:00. Přijďte i Vy podpořit novými trenéry probuzenou Spartu!

O soupeři ze západu Čech:

Především díky rozkolísanosti výkonů se mužstvo z podhůří Krušných Hor usadilo před reprezentační pauzou na spodních patrech tabulky. I přesto dělí desátý tým ligy od svého pátečního soka pouhý jeden bod. O něj se Litvínovští rvali na domácím ledě s nedalekou Energií. Karlovarští nasázeli soupeři v posledním dějství pět gólů a Litvínov musel zpytovat svědomí. „Obrat jsme soupeři umožnili vlastními chybami, za které jsme pykali. Je trestuhodné promrhat takovéhle střetnutí,“ sypal si popel na hlavu litvínovský Martin Jenáček.

Svěřenci trenéra Jiřího Kučery o pauze jistě nelelkovali. Pyšní se totiž jedním nelichotivým nej, a to nejděravější obrannou linií v celé soutěži. Skrz masivní trhliny v litvínovské obranné hrázi propadlo už 82 gólů, čímž Západočeši pokořili i beznadějně posledního nováčka z Brna. Dosadíme-li pak správná numera do rovnice, vzejde nám hrůzu nahánějící číslo. Litvínovští by podle svých nynějších statistik inkasovali téměř čtyři góly na zápas. Podobné hodnoty se vyskytují i u litvínovských strážců svatyň.

V Litvínově se daří:

LUKEŠ, REICHEL
František Lukeš Robert Reichel

Majitel zlatého kovu z Nagana stále neztrácí na elánu. Robert Reichel dokazuje sobě i fanouškům, že ještě nějaký čas na ledové ploše určitě pobude. Mluví za něj čísla, s nimiž momentálně vévodí klubovému bodování. Osmatřicetiletý forvard jich ve dvaadvaceti odehraných zápasech nasbíral 21. Může se tak potichu vysmívat svému olympijskému kolegovi Martinu Ručinskému, který se holešovickému publiku zatím příliš nepředvedl.

Po Reichelově boku se daří také forvardovi oblékajícím dres s číslem 16. František Lukeš v předchozích dvou duelech pokaždé bodoval, celkově nastřádal 19 zářezů.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

Obě mužstva spolu v letošní sezóně měřila síly jednou, a šlo o bitvu se vším, co ke správnému boji neodmyslitelně patří. Nedotčené skóre vydrželo na světelné tabuli pouhou minutu, hned poté jej přepisoval litvínovský Jánský. Ani na jedné straně nevydrželo vedení dlouho, po první třetině vládl nerozhodný stav 2:2. Nezáživnou druhou dvacetiminutovku smazala drtivá ofenziva obou celků v třetině poslední. Sparťané se během jedné minuty přiblížili litvínovským dvěma góly na dohled, prodloužení vybojoval v poslední minutě Netík. V něm branka nepadla, takže rozhodovaly nájezdy. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácího Litvínova, který po velké bitvě udolal Spartu 6:5.

Nová trenérská dvojka Volek – Holaň patrně opravdu vznesla do Sparty onen potřebný impuls. Z nevýrazných výkonů, díky nimž Pražané bilancují na hranici přímého postupu do Play-off, se dokázali poměrně rychle otřepat. Možná, že je ještě příliš brzy na vynášení jakýchkoli soudů, faktem však zůstávají dvě výhry ze dvou odehraných zápasů pod novými tvářemi šéfujícími holešovické lavičce. Před reprezentační pauzou se dokonce sparťanům povedlo nekompromisně vyloupit třineckou Werk Arenu. Její majitel, tehdy ještě vládce extraligy, Třinec, padl rozdílem 6:3. Střelecky se probrala nejznámější persóna klubu, kapitán David Výborný, který se naposledy trefil před měsícem proti Pardubicím. Vše nasvědčuje tomu, že se do sparťanské kabiny znovu vkrádá pohoda.

Do zápasu s Litvínovem dozajista nenaskočí Martin Podlešák, který si v Třinci přivodil po tvrdém souboji lehký otřes mozku.

Ve Spartě se daří:

TON, VYKOUKAL
Petr Ton Jiří Vykoukal

Petr Ton proti Třinci potvrdil roli kanonýra. Ke svému dosavadnímu počtu devatenácti kanadských bodů připojil po posledním vítězství dalších pět. Se čtyřiadvacítkou na kontě ztrácí v týmovém bodování jeden gól či přihrávku na spoluhráče Netíka. „Co jsem chtěl udělat, se mi povedlo. Jsem rád, že pomůžu týmu,“ usmíval se šestatřicetiletý sparťanský forvard po utkání s Oceláři.

Patří mu místo pro nejproduktivnějšího obránce. Zkušený zadák Jiří Vykoukal připravil gól proti Varům i proti Třinci. Jeden pak sám vsítil. 16 bodů jej řadí do pozice druhého nejvíce bodujícího obránce celé ligy. Jediný bod ztrácí na ostravského Vladimíra Sičáka.

Ať už vám cokoli znemožní nasát atmosféru TESLA ARENY přímo na místě, existuje několik dalších alternativ, díky nimž o zápas nepřijdete. Textový přenos utkání naleznete připraven na stránce onlajny.cz a video přenos ze zápasu na adrese tv.hokej.cz. Duel startuje v pátek 13. Listopadu od 18:00.