22. 7. 2019 Marek Táborský

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

První společný trénink na ledě je tady! Tým pod vedením trenéra Uweho Kruppa v pondělí poprvé nazul brusle a začal se na ledě připravovat na novou sezonu. Připojit se stihli i všechny nové posily a hráči, kteří v létě trénovali individuálně. Dvojice hokejistů se do výrazně posíleného kádru naopak nevešla.

Neoblíbená, ale důležitá část hokejové sezony – suchá letní příprava – spěje ke svému konci. Někteří hráči už absolvovali dobrovolné tréninky na ledové ploše v uplynulém týdnu, v červnu navíc pilovali hokejové dovednosti i na zimním stadionu v Letňanech. Nyní to však mají hráči Sparty na led už opět kousek.


„Sezonu začínáme s výrazně silnějším mužstvem. Nové vedení klubu odvedlo skvělou práci. Teď bude na mně a mých asistentech, abychom zapracovali posily do týmu a vrátili Spartu tam, kam vždy patřila a patří,shrnuje plány na novou sezonu trenér Uwe Krupp. „Většina hráčů makala celé léto, takže jsem si jistý, že to do začátku sezony zvládneme,“ dodává Krupp.

Už během léta s týmem trénovaly některé nové posily – Vladimír Růžička, Martin Dočekal a David Dvořáček. Po skvělém mistrovství světa dostal příležitost se individuálně připravit slovenský útočník a novopečený otec Matúš Sukeľ, stejně tak i navrátilci Michal Řepík, Adam Polášek a Marek Kvapil.

Doma v Kanadě přes léto poctivě dřel obránce Jeremie Blain, do svého druhého domova ve Spojených státech vyrazil přes léto trénovat i Kevin Klíma. Pod Tatrami zase polykal tréninkové dávky Andrej Kudrna. Nevšední část letní přípravy má za sebou také Lukáš Rousek, který po úspěšném draftu absolvoval kemp v Buffalu.

S týmem se bude od 22. července opět připravovat i brankář Michal Neuvirth, sparťanský odchovanec, který se hodlá porvat o další angažmá v zámořské NHL.

Do A týmu se pro nadcházející sezonu se naopak nevešli bek Tomáš Voráček a útočník Richard Jarůšek, kteří dostali svolení hledat si angažmá v jiném klubu. Do svého přestupu se budou i nadále připravovat na Spartě. „Výrazně jsme před sezónou posílili kádr, do něj se po dohodě s trenérem Kruppem Tomáš s Richardem bohužel už nevešli,“ komentuje přirozené zúžení týmu Barbora Snopková Haberová. „Oba dva mají platnou smlouvu a budou se připravovat s juniorským týmem tak, aby byli pro nový tým v nadcházející sezoně v co možná nejlepší formě,“ dodává generální manažerka.

Tým opustili také útočníci Matěj Beran, Lukáš Klimek, Zach Sill a obránci Steven Delisle a Erik de la Rose. Veterán Petr Kumstát ukončil svou bohatou kariéru, stejně tak legendární forvard Jaroslav Hlinka, který se stal sportovním manažerem klubu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!