31. 10. 2005 Tomáš Kubánek

Ztratili jsme vyhraný zápas, říká Hlinka

Je to sice už sedm let, co svými bruslemi Miroslav Hlinka vrýval rýhy do ledu tehdejší Paegas arény jako domácí hráč. Přesto holešovičtí fanoušci na jeho působení jistě nezapomněli. Stejné pocity ke Spartě jdou i od něj. I když musel spolknout hořkou pilulku v podobě ztráty dvougólového vedení, vzpomínal na Spartu velmi rád.
"Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát, protože víme, že Sparta ani náš tým není v optimální formě, takže šance byly padesát na padesát," vytyčilo si pardubické mužstvo smělý cíl. "Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a nevyrážet zbytečně do útoku, abychom neinkasovali," komentuje taktické záměry Perníkářů Hlinka. Přesto však překvapovali domácí obránce účinným napadáním jejich rozehrávky, z čehož vyplynuly oba góly Východočechů a několik dalších šancí. "Nejlepší recept, jak se dostat k puku, je napadat a narušovat už soupeřovu rozehrávku. Čím víc času strávíme s pukem na holi, tím větší je pak i naše sebedůvěra."

Po většinu utkání slavila pardubická taktika úspěch, sparťané se jen těžko dostávali před hostujícího brankáře Hyláka, a když už se tak stalo, tak své akce překombinovali. A tak zkusili v zoufalé koncovce přesný opak. A právě tato změna slavila úspěch a přinesla Spartě vyrovnání. Pardubičtí samozřejmě smutnili. "Dařilo se nám naše plány plnit až téměř do samého konce, pak se ale stala chyba," říká smutně slovenský reprezentant a dodává: "Z čeho to vyplynulo nechci hned po zápase hodnotit, nejdřív se radši podívám na video. Ale hokej je kolektivní hra, takže je to chyba celého mužstva. Ztratili jsme vyhraný zápas."

Pardubice jsou třetí českou štací Miroslava Hlinky. V sezoně 2000-01 působil ještě v Karlových Varech a do české ligy poprvé nakoukl už v roce 1994 právě v dresu holešovického klubu. Ve Spartě se mu zalíbilo, také vedení bylo s jeho produktivní hrou spokojeno, a tak strávil ve zdějším dresu pět povedených sezon."Na Spartu vzpomínám jen v dobrém. Strávil jsem tady hodně roků, takže jsem tu nechal kus svého hokejového srdce," netají se příjemnými vzpomínkami na pražské angažmá. "Už ale hodně roků uběhlo, takže to už trochu zapadá prachem, ale bylo mi tady krásně."