20. 12. 2016 Jakub Borovský, Daniel Ježek

Zvolil jsem špatné zakončení, litoval Pech

Poprvé po devíti zápasech sparťané nebodovali. V Třinci prohráli 1:2 a jedinou branku zařídil šikovnou tečí LUKÁŠ PECH, když Formanovu střelu usměrnil za Hrubce pouhých devět sekund před koncem druhé třetiny. Ve třetím dějství pak neproměnil trestné střílení.

Utkání s prvním Třincem nabídlo zajímavý souboj, kde ale nepadalo příliš gólů. „Bylo to urputné, hodně se čekalo na brejky, několik jich vypadalo nadějně a z jednoho jsme dali gól,“ připomněl Pech vyrovnávací trefu, kterou slavili sparťané jen devět sekund před koncem druhé třetiny, když Formanovu střelu tečoval právě Pech.

Za nerozhodného stavu to mohl být právě on, kdo zařídí vítězství pro Pražany. Po faulu na něj nařídili rozhodčí trestné střílení, střelu mezi betony si ale Hrubec pokryl. „Mezi nohy jsem to vůbec nechtěl. Já čekal, že zvedne vyrážečku a já mu udělám teploměr, ale on se nepohnul. Bohužel jsem zvolil špatné zakončení,“ litoval po zápase.

Naopak se radovali Oceláři. Sparťané Uher a Cingel ujeli v oslabení, gól ale nedali, a tak na druhé straně udeřil Špirko. „Měli jsme několik šancí ve třetí třetině, škoda, že jsme je řešili špatně. Potom jsme tam jeli dva na jednoho. Oni to ale hned otočili a z toho jsme dostali na 1:2. Bohužel jsme inkasovali, a pak už jsme nedokázali vyrovnat,“ zhodnotil Pech.

Sparťané sice ještě bojovali a pokoušeli se o vyrovnání, přesto porážce 1:2 zabránit nedokázali. Po dlouhých devíti zápasech nezískali z utkání ani jeden bod. „Bylo to dobrá šňůra a doufáme, že na to zase navážeme,“ vyjádřil se Pech na závěr optimisticky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série

Výborný: Titul 2000? Nejsilnější tým Sparty

​Šrek: Dítě na hokej? Pomůže i charakterově