Matúš Sukeľ91

Posledních 5 zápasů

Utkání G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Pracovitý útočník Matúš Sukeľ patří do mladšího ročníku 1996, přesto už má za sebou bohaté zkušenosti. Rodák z Liptovského Mikuláše strávil svou mládežnickou kariéru převážně tam, ale jeho kariéra letí strmě vzhůru. V sezoně 2014/2015 se coby hráč extraligového výběru slovenské reprezentace do 20 let probojoval na světový šampionát, kde v sedmi zápasech pomohl Slovensku k senzačnímu zisku bronzových medailí.

V dalším ročníku si mladý útočník vyzkoušel krátké angažmá v juniorském výběru Tappary Tampere, kde si připsal 19 startů. V létě 2016 se pak Matúš Sukeľ vrátil do Liptovského Mikuláše, v jehož dresu si řekl o pozornost Slovanu Bratislava. V KHL nakonec naskočil do pěti zápasů, ve kterých mu dělali v jedné formaci společnost hvězdní spoluhráči Jonathan Cheechoo a Jeff Taffe. Nadějný útočník strávil v Liptovském Mikuláši i další ročník, během kterého si řekl o nominaci na olympijské hry v Jižní Koreji, kde si připsal jeden start.

Před sezonou 2018/2019 uspěl reprezentační útočník na zkoušce ve Slovanu Bratislava, v němž strávil převážnou část sezony a v KHL odehrál 60 zápasů základní části s bilancí deseti gólů a osmi asistencí. Od léta 2019 se ale snaží prokázat své kvality v dresu pražské Sparty.

Příprava: derby, tým z KHL i turnaj v Německu

Den otevřených dveří pro budoucí sparťany

Petr Ton: Nabídka Sparty nešla odmítnout

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc