David Tomášek96

David Tomášek #96
Post
útočník
Narozen
10. 2. 1996
Hůl
pravá
Výška
187 cm
Váha
85 kg
Místo narození
Praha
Ve Spartě od
10/2019

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky


Pražský rodák vyrůstal jako žáček na Spartě, ale už ve čtrnácti letech odešel do zámoří. Během tří sezon v žákovských soutěžích se propracoval až do OHL, kde odehrál dvě sezony za Belleville Bulls. Šikovný centr, který může hrát také na křídle, se však po pěti letech za mořem rozhodl vrátit domů do Česka, kde se dohodl na smlouvě s Pardubicemi.

Už v první sezoně byl David Tomášek stabilním členem sestavy. V druhém ročníku patřil mezi hlavní strůjce úspěšné baráže o extraligu, na kterou navázal i v následující sezoně, kdy pomohl Dynamu do čtvrtfinále play off. Během tří sezon na východě Čech se navíc probojoval až do širšího kádru reprezentace, protože nebylo překvapením, když o něj byl zájem v zahraničí.

V létě 2018 kývl na nabídku Jyväskyly, v jejímž dresu odehrál úspěšnou sezonu s bilancí 33 bodů v 56 zápasech. Jeden gól přidal ve dvou duelech play off. V kádru finského celku začal také aktuální ročník 2019/2020, ale po sedmi zápasech s bilancí jednoho gólu a pěti asistencí s ním severský klub překvapivě rozvázal kontrakt. Reprezentační útočník bez angažmá dlouho nezůstal, protože po něm okamžitě sáhla Sparta. A David Tomášek rozhodně nezklamal. Ve 38 duelech posbíral 24 bodů a hned po svém příchodu vytvořil údernou formaci s Jiřím Smejkalem a Michalem Řepíkem. V dresu Sparty bude pokračovat i v sezoně 2020/2021.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå