Jakub Konečný89

Ve Spartě od
05/2021
NHL Draft
2020, Buffalo Sabres (216. celkově)

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Talentovaný útočník začínal s hokejem na Moravě a v šestnácti letech úspěšně válel za mládežnický tým Komety. V další sezoně však přestoupil do Žďáru nad Sázavou, kde se ve své premiérové sezoně v mladším dorostu uvedl 47 body. Ve Žďáru nad Sázavou zůstal i v sezoně 2018/2019, když v tamní juniorce zaznamenal ve 26 zápasech celkem 28 bodů. V další části sezony však opět změnil hokejovou adresu, když přestoupil do Sparty. V sezoně 2019/2020 se Konečný nastálo usadil ve sparťanské juniorce a ve 32 duelech obstaral celkem 25 kanadských bodů. V DHL Superpoháru přidal šest bodů v osmi zápasech a Konečného kariéra nabrala spád.

V létě 2020 se šikovný útočník dočkal draftu do NHL, kdy si ho vybralo Buffalo Sabres. Konečný setrval ve Spartě a v letním turnaji Generali Česká Cupu dostal poprvé šanci ukázat se mezi dospělými. Rychlonohý útočník sezonu 2020/2021 rozdělil mezi Chance ligu i juniorku, když v první lize nastupoval pravidelně za Sokolov a především Litoměřice. Za druhý jmenovaný tým si zahrál mimo jiné také dvanáct zápasů v play off, ve kterých se jednou prosadil a třikrát připravil góly svým spoluhráčům. Kromě toho si na pár utkání odskočil do juniorského týmu Sparty, kterému pomohl třinácti body v jedenácti odehraných zápasech.

V sezoně 2021/2022 se Jakub Konečný natrvalo prosadil do A-týmu Sparty, když dostal od trenérů důvěru hned v 28 zápasech! A rozhodně se v nich neztratil, ba naopak proháněl soupeře v jeho obranném pásmu. Konečný stihl kromě extraligového debutu také svou premiérovou trefu mezi dospělými, na kterou posléze bodově navázal. Talentovaný útočník nakonec zaznamenal sedm bodů za čtyři branky a tři asistence. V sezoně hrál mimo jiné pár zápasů podobně jako v minulých sezonách za Sokolov či Litoměřice nebo také sparťanskou juniorku, ve které se blýskl ve čtyřech zápasech hned devíti body!

V okamžiku, kdy Konečný se svým týmem v Chance lize neuspěl v play off, okamžitě se připojil ke sparťanské juniorce ve vyřazovací části. Nadějný hokejista směrem do dalších sezon pomohl mužstvu v cestě za kýženým úspěchem celkem třemi body, které nastřádal během sedmi duelů v play off. Spolu s juniory tak mohl oslavit cenné bronzové medaile. Konečný ještě v průběhu sezony podepsal se Spartou novou smlouvu a bude se snažit znovu prosadit se mezi nabitou konkurencí v A-týmu Sparty.

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!