Jan Piskáček75

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Obránce Piskáček se narodil v roce 1989 v Kladně, v místní hokejové líhni také začínal s hokejem. Prošel mládežnickými kategoriemi Středočechů až do juniorky. S tou se rozžehnal v roce 2007 a vydal se zkusit štěstí za oceán. Následující tři sezony odehrál v QMJHL (Québec Major Junior Hockey League) v týmu Cape Breton Screaming Eagles, kde se vypracoval v jednu z opor zadních řad. Bodově se mu nejvíce vedlo v ročníku 2008/2009, kdy si v 73 zápasech připsal 46 kanadských bodů za 5 branek a 41 gólových asistencí.

Během působení za velkou louží se Piskáček pravidelně účastnil reprezentačních akcí osmnáctky i dvacítky, v letech 2008 a 2009 si zahrál na světovém šampionátu hráčů do 20 let. V České republice dosáhl s týmem na páté místo, v Kanadě o rok později na šesté. V roce 2010 se vrátil zpátky do Česka a zamířil domů do Kladna, kde strávil následující tři sezony. V té premiérové v české extralize ještě vypomohl prvoligovému Berounu, v následujících dvou už působil pouze mezi tuzemskou elitou.

V létě 2013 Piskáček poprvé v rámci svého působení v Česku opustil mateřský klub a přestoupil do pražské Sparty. Ve své premiérové sezoně se vypracoval na člena první obranné dvojice a beka hrajícího přesilovky, připsal si i debut v seniorské reprezentaci na Euro Hockey Tour. Nadějně rozjetou sezonu mu ale překazilo zranění, kvůli kterému odehrál v základní části jen 29 zápasů a nasbíral v nich 12 asistencí. Na konci února se po dvouměsíční pauze vrátil do sestavy a v play off se dočkal i tří přesilovkových tref. V ročníku 2014/2015 svou bilanci vylepšil ještě o dva body, celkem jich zaznamenal rovných 20.

Zranění se Piskáček nevyhnul ani během třetí sezony v dresu Sparty, ve které zasáhl jen do osmnácti zápasů základní části. Osm startů si připsal v play off a celkově sedmi kanadskými body pomohl Spartě ke druhému místu v základní části a poté k zisku stříbrných medailí. V ročníku 2016/2017 odehrál 44 utkání, hned v následující sezoně už vinou zdravotních potíží opět jen dvaadvacet. V sezoně 2018/2019 naskočil do 41 duelů, ve kterých zaznamenal 16 kanadských bodů. V minulém ročníku ho však opět dohnaly zdravotní problémy, díky kterým odehrál pouze 27 duelů.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli