Maxim Matuškin

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Hokejová cesta Maxima Matuškina není překvapivá, protože tatínek Igor reprezentoval Bělorusko a nechyběl ani na legendární olympiádě v Salt Lake City, kde jednou asistencí přispěl k senzačnímu čtvrtfinálovému vítězství 4:3 nad Švédskem. To se stalo pro Matuškiny osudné, protože Maxim a o sedm let mladší bratr Oskar vyrůstali právě na severu Evropy.

Majitel švédského pasu se v Björklövenu propracoval až do druholigového áčka. V sezoně 2014/2015 už působil společně s Erikem Thorellem v Karlskroně, které oba dva sparťani pomohli do nejvyšší soutěže. Už rok po postupu však odstartovalo evropské dobrodružství v Banské Bystrici, odkud Matuškin zamířil na závěr sezony do Ässätu Pori. Celkem sedm bodů v prvních třinácti zápasech a devětatřicet bodů v šedesáti zápasech následující sezony bylo skvělým počinem!

V létě 2018 tak následoval přestup do Magnitogorsku, do kterého přišel společně s trenérem Josefem Jandačem. V dalších letech Matuškin nastupoval také za Čerepovec a Tapparu, odkud zamířil před sezonou 2021/2022 do Vladivostoku. V listopadu se však přesunul do Česka, kde se dohodl na smlouvě se Spartou. A hned v prvním utkání se činil! Obránce Matuškin v konečném součtu nasbíral celkem dvacet bodů za šest branek a čtrnáct asistencí. Ve vyřazovacích bojích naskočil do šestnácti duelů a k zisku stříbrných medailí pomohl svému týmu dalšími sedmi body.