Michal Moravčík73

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Když se narodíte v Klatovech jako Michal Moravčík a chcete hrát hokej na nejvyšší úrovni, cesta do Plzně se nabízí. Odchovanec plzeňského hokeje prošel mládežnickými kategoriemi Západočechů, až si v sezoně 2012/2013 odbyl extraligový debut.

O dvě sezony později už byl stabilním členem sestavy a postupně se vypracoval mezi nejlepší beky soutěže. Toho si nemohl nevšimnout reprezentační kouč Josef Jandač, pod nímž si Michal Moravčík v sezoně 2017/2018 připsal reprezentační premiéru a vybojoval si účast na světovém šampionátu.

Díky své životní sezoně zaujal zástupce Montrealu, ale po dvaceti zápasech na farmě a čtyřech duelech v ECHL se vrátil na závěr sezony do Plzně. Mladý obránce následně reprezentoval také na světovém šampionátu v Bratislavě, po němž hrál za Plzeň a Litvínov.

V náročné sezoně ovlivněné koronavirem si podruhé vyzkoušel zahraniční angažmá, když strávil jednu sezonu ve finské Tappaře Tampere. Po mistrovství světa v Lotyšsku se však vrátil domů, kde se před sezonou 2021/2022 dohodl na dvouleté smlouvě se Spartou.

Odehrané 13:00 | Muži
HC Škoda Plzeň

Erik Thorell: S bráchou jsme se hecovali

SPA - PLZ 4:3p - Tuhá bitva se šťastným koncem!

SPA - KOM 8:1 - Junioři zvítězili i počtvrté

Moravčík: Musíme zvednout hlavy a poučit se