Michal Moravčík73

Michal Moravčík #73
Post
obránce
Narozen
7. 12. 1994
Hůl
levá
Výška
195 cm
Váha
101 kg
Místo narození
Klatovy
Ve Spartě od
07/2021
NHL Draft
nedraftován

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky


Když se narodíte v Klatovech jako Michal Moravčík a chcete hrát hokej na nejvyšší úrovni, cesta do Plzně se nabízí jako první. Odchovanec plzeňského hokeje prošel mládežnickými kategoriemi Západočechů, až si v sezoně 2012/2013 odbyl extraligový debut. O dvě sezony později už byl stabilním členem sestavy a postupně se vypracoval mezi nejlepší beky soutěže. Toho si nemohl nevšimnout reprezentační kouč Josef Jandač, pod nímž si Michal Moravčík v sezoně 2017/2018 připsal reprezentační premiéru a vybojoval si účast na světovém šampionátu.

Díky své životní sezoně zaujal zástupce Montrealu, ale po dvaceti zápasech na farmě a také čtyřech duelech v ECHL se vrátil na závěr sezony do Plzně. Mladý obránce následně reprezentoval také na světovém šampionátu v Bratislavě, po němž hrál za Plzeň a Litvínov. V náročné sezoně ovlivněné koronavirem si podruhé vyzkoušel zahraniční angažmá, když strávil jednu sezonu ve finské Tappaře Tampere. Po mistrovství světa v Lotyšsku se však vrátil domů, kde se před sezonou 2021/2022 dohodl na dvouleté smlouvě se Spartou. Ve své premiérové sezoně ve sparťanském dresu se rozhodně neztratil, když přispěl k cennému stříbrnému úspěchu šestadvaceti kanadskými body za sedm gólů a devatenáct asistencí. Ve vyřazovací části poté zaznamenal dalších pět bodů.

V další sezoně Moravčíkův bodový přísun byl menší, když nasbíral jedenáct asistencí, ale i přesto se snažil být pro tým platným článkem. Moravčíka během sezony postihlo nepříjemné zranění, díky kterému stihl odehrát v základní části pouze pětatřicet zápasů. I díky tomu se nemohl dostat do patřičné formy, ale v play off už mezi sparťanskými obránci nechyběl. Ani on ale nezabránil rychlému konci Sparty ve čtvrtfinále. Vzhledem k tomu, že Moravčíkovi končila smlouva, vytáhlý obránce se zkušenostmi ze zahraničí podepsal začátkem února 2023 nový dvouletý kontrakt, a všichni fanoušci jej tak budou vídat i v příští sezoně ve sparťanských barvách.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší