Miroslav Forman20

Mělník
Ve Spartě od

Statistiky

Miroslav Forman, který v Holešovicích prošel mládežnickými kategoriemi, patří k talentovaným odchovancům. Za juniorku nastupoval od sedmnácti let, prvního testu u seniorů se dočkal 4. února 2011 proti severočeskému Litvínovu. Do konce základní části si připsal ještě další dva starty, třikrát naskočil v play out. V sezoně 2011/2012 prosadil do "A" týmu holešovického celku a pomalu se rozkoukával ve čtvrté útočné formaci. Na sedm kanadských bodů za pět branek a dvě asistence potřeboval třicet zápasů základní části.

Mladého dravce mohli fanoušci vidět také v Berouně, za který stihl odehrát 26 zápasů, v nichž vstřelil sedm branek a přidal osm asistencí. V prvoligové baráži přispěl k záchraně Medvědů brankou a asistencí. V ročníku 2012/2013 už nastoupil do 39 duelů v základní části, trefil se pětkrát a na devět branek nahrál. V play off přidal jednu branku a dvě asistence. Během sezony stihl také na 13 utkání vypomoci prvoligovým Litoměřicím.

Úvod ročníku 2013/2014 Forman propásl kvůli zranění, naskočil poprvé až ve 13. kole proti Pardubicím. Ve 34 zápasech nasbíral důrazný bojovník osm kanadských bodů a také 40 trestných minut. Ve vyřazovacích bojích nakonec našel své místo ve formaci důrazných mladíků s Danielem Přibylem a Janem Buchtelem a přidal dalších šest bodů. Zranění zbrzdilo Formana i v následující sezoně, kdy stihl v základní části odehrát 36 zápasů a dalších deset přidal v play off. Připsal si celkem 20 kanadských bodů, v roli "zlého muže" týmu několik vyhraných potyček včetně vítězství v bitce s Josefem Vašíčkem a také nejhezčí gól sezony, kterým fanoušci v hlasování zvolili jeho trefu na ledě Komety Brno.

Ročník 2015/2016 byl pro Miroslava Formana ročníkem výborným. Po základní části měl tento pětadvacetiletý dříč na kontě 28 kanadských bodů za jedenáct branek a sedm gólových asistencí. I v play off potvrdil svoji formu, když se do sítě soupeřů trefil hned šestkrát a sedmkrát přihrával. Svým bodovým činem tak pomohl Spartě k zisku stříbrných medailí. V ročníku 2016/2017 sparťané skončili již ve čtvrtfinále, Forman si připsal velmi slušných 26 kanadských bodů v základní části a v play off přidal dvě asistence. V následující sezoně opět vylepšil svůj nejlepší výsledek, když v 51 utkáních základní části nasbíral 32 kanadských bodů.

V sezoně 2018/2019 odehrál o tři utkání méně, ale i přesto byl jednou z hlavních postav sparťanského týmu. O rok později Miroslav Forman odehrál bezmála padesát utkání v základní části, ve kterých se blýskl dvaatřiceti body. V klubu zůstává i nadále a na podzim 2020 načne svoji jedenáctou sezonu ve sparťanském A-týmu.

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu