Ostap Safin

Ve Spartě od
05/2022
NHL Draft
2017, Edmonton Oilers (115. celkově)

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Pražský rodák s ruskými kořeny patří mezi největší talenty českého hokeje, což prokazoval několik let v mládežnických výběrech Sparty. Šikovný a vysoký útočník nastupuje převážně ve starších kategoriích a postupně se prosazuje v prvním týmu. Mládežnický reprezentant si za něj připsal první extraligový start v sezoně 2015/2016. V ročníku 2016/2017 Safin patřil k oporám juniorského týmu a sbíral cenné zkušenosti v prvním mužstvu Sparty. Vítěz Memoriálu Ivana Hlinky zároveň zabojoval o přízeň zámořských skautů, když patřil k největším českým nadějím draftu NHL 2017, když si ho vybral Edmonton.

Safin odstartoval sezonu 2017/2018 za mořem v kanadském týmu Saint John Sea Dogs a v další fázi sezony si zahrál také v Americe za Bakersfield Condors. Kromě toho pravidelně reprezentoval výběr do dvaceti let, se kterým absolvoval i světový šampionát. Talentovaný útočník s bohatými zkušenostmi ze zámoří si v sezoně 2018/2019 vyzkoušel angažmá v Halifaxu, kde se mimo jiné potkal s dalším bývalým sparťanským útočníkem, konkrétně s Marcelem Barinkou. V dalších třech sezonách válel za americké týmy v AHL i nižší ECHL za tým Wichita Thunder. Safin uskutečnil v létě 2022 comeback do známého prostředí, když podepsal smlouvu se Spartou. Šikovný útočník zabojuje stejně jako řada mladíků o své místo v sestavě A-týmu.

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos