Petr Kalina8

Místo narození
Roudnice

Statistiky

Mládežnický reprezentant nakoukl v sezoně 2015/2016 poprvé do prvního mužstva, kde dostal prostor i díky pravidlu o nasazování mladých hráčů. Ve své první sezoně naskočil do 28 základní části, v nichž si připsal tři asistence. Ve třech zápasech vyřazovací části bodovat nedokázal, ale ve své první sezoně získal sparťanský odchovanec stříbrnou medaili.

V následujícím ročníku patřil ke stabilním členům sparťanské defenzivy, připsal si premiérový gól v A-týmu a naskočil do 40 zápasů základní části a prvních dvou čtvrtfinále. Potom mu sezonu předčasně ukončila zlomenina ruky. Zároveň si Kalina v sezoně 2016/2017 zahrál první velký turnaj, Česko totiž reprezentoval na juniorském mistrovství světa v Kanadě. V sezoně 2017/2018 odehrál bez pauzy 51 utkání základní části, ale v předposledním duelu proti Mladé Boleslavi si zranil rameno a sezona pro něj skončila. V následujících dvou sezonách opětovně dostával šanci v A-týmu Sparty a před následujícím ročníkem 2020/2021 se nastálo usadil mezi prvními sedmi obránci.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli