Tomáš Karpov13

Reprezentace:
2007     Mistrovství Světa U18 (FIN)            6  0  3  3   6
         sestup

Odchovanec benešovského hokeje se řadí mezi šikovné útočníky s výbornou rozehrávkou. Dalšími atributy mladého hráče jsou předvídavost, chytrost a také odolnost. Tyto vlastnosti dostaly Tomáše tam, kde je dnes. V sezóně 2003/04 se na Spartě objevil nový dorostenec Tomáš Karpov, ale stihl odehrát jen čtyři utkání. Za to další dvě sezóny ukázaly, že v tom klukovi něco je. Během 89 zápasů za dorostenecký výběr nasbíral velmi zajímavých 76 kanadských bodů. Těchto výkonů si všimli reprezentační trenéři a dali hráči možnost nastupovat za reprezentační výběr do 17 let. Poté následoval posun do juniorské kategorie. V té odehrál větší část za mládežnický tým Sparty, ale také již nakoukl v několika zápasech do mužského hokeje v dresu Berouna a stále pravidelně reprezentoval ve výběru do 18 let. Tohoto výkonnostního postupu si všimli skauti ze zámoří a dravý útočník šel zkusit štěstí za oceán. Působil v týmu Moose Jaw Warriors, který hraje severoamerickou WHL. Tomáš Karpov se rychle přizpůsobil jinému hokeji i životnímu stylu a první sezóna se mu velmi vydařila. Odehrál v ní 70 zápasů a připsal si na své konto 23 bodů za devět branek a 14 asistencí. Další část zámořského působení již tak působivá nebyla. Poté co se Tomášovi přestalo dařit, tak následovala výměna do Calgary Hitmen. Ani tam se nepodařilo navázat na výkony z první sezóny. Proto přišel návrat do vlasti, kde se stal kmenovým hráčem Medvědů z Berouna. V téže sezóně si zkusil dva zápasy v extralize za Spartu. V letní přípravě na sezónu 2010/2011 se připojil k prvnímu týmu Sparty Praha a odehrál i několik přípravných zápasů. V těch trenéry přesvědčil, že si zaslouží nosit dres se znakem Sparty na hrudi a ti se mu snaží dávat příležitost. Tomáš ještě v této sezóně vypomáhá svými výkony ve farmářském týmu Berouna.

Tomáš Karpov na eurohockey.com

Sparta se po měsíci vrací domů, vyzve Litvínov

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Cichoň: Reprezentace? Odměna za práci v klubu

Polášek: Doufám, že jsem prolomil smůlu