Valtteri Kemiläinen44

No foto
Post
obránce
Narozen
16. 12. 1991
Hůl
pravá
Výška
185 cm
Váha
87 kg
Místo narození
Jyväskylä
Ve Spartě od
5/2024

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky


Rodák z Jyväskyly nakoukl do velkého hokeje v barvách místního klubu. V juniorce JYP získal už v první sezoně titul, načež byl o rok později kapitánem mužstva. Nebylo překvapením, že se produktivní obránce rychle probojoval až do druholigového týmu mladíků a následně také do áčka.

Už v debutové sezoně 2014/2015 si připsal prvních 36 startů v základní části finské ligy, ale už po dvou kompletních sezonách udělal důležité rozhodnutí. Přestup do Tappary a změna prostředí nadějnému obránci výrazně prospěly. Už v prvním ročníku slavil mistrovský titul, k němuž přispěl i bodově. Ve dvou z prvních pěti sezon překonal hranici třiceti bodů a nakoukl do reprezentace.

Turbulentní ročník 2021/2022 však zahájil na prvním zahraničním angažmá. V ruském Podolsku stihl 37 utkání, než se přesunul do švédského Rögle. V jeho dresu vyhrál Ligu mistrů, ale vrcholem povedeného ročníku byla účast na olympiádě v Pekingu. Nikoho už nemůže překvapit, že olympijský debut Valtteriho Kemiläinena skončil další zlatou medailí!

Čerstvý olympijský vítěz se následně vrátil na známou adresu. Coby zástupce kapitána Tappary vylepšil své osobní maximum na 42 bodů ve 43 zápasech základní části, což činilo průměr téměř bodu na utkání! Produktivní obránce zažil produktivní sezonu i ve druhém ročníku po svém návratu, načež pomohl ke dvěma titulům za sebou. V květnu 2024 se však dohodl na smlouvě se Spartou, v jejímž dresu se potkává s krajanem Janim Lajunenem, bývalým parťákem z Tappary.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší