Vladimír Sobotka71

Ve Spartě od
11/2020
NHL Draft
2005, Boston Bruins (106. celkově)

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Třebíčský odchovanec nakoukl do velkého hokeje v dresu Slavie, kam přestoupil už jako dorostenec. Vladimír Sobotka si připsal extraligový debut už v 16 letech, ale na ledě Pardubic při porážce 1:6 nebodoval. Šikovný útočník pomohl v dalším ročníku české osmnáctce k bronzu na mistrovství světa a v létě 2005 si ho na draftu vybral Boston.

Český mladík však zamířil do NHL přímo z extraligy až o dva roky později. V zámoří se vypracoval v poctivého a zároveň produktivního hráče. Tři sezony strávil u Bruins, odkud zamířil na čtyři roky do St. Louis, u nichž vinou zranění přišel o debut v národním týmu na olympiádě v Soči.

Vladimír Sobotka však reprezentoval na světových šampionátech v letech 2014 a 2015. Na českém šampionátu už nastupoval jako evropská posila, protože v létě 2014 zamířil do KHL mimo jiné také kvůli táhnoucím se jednáním o nové smlouvě v NHL. Kontraktu se nakonec dočkal po vydařených dvou a půl letech, ve kterých byl lídrem Omsku. V dresu Blues odehrál ještě dvě sezony, po následujících dvou ročnících v Buffalu má na kontě už 11 sezon v NHL.

Celkem 548 startů v základní části a 51 v bojích o Stanley Cup by rád rozšířil. I proto se na podzim 2020 dohodl na krátkém angažmá se švýcarským Rapperswilem, odkud po čtyřech zápasech odešel. Český reprezentant zamířil na minimálně měsíční výpomoc do Sparty, které pomůže v obnovené sezoně Tipsport extraligy.

Odehrané 13:00 | Muži
HC Škoda Plzeň

Thorell: Výhra mě potěšila, s bráchou jsme se hecovali

SPA - PLZ 4:3p - Tuhá bitva se šťastným koncem!

SPA - KOM 8:1 - Junioři zvítězili i počtvrté

Moravčík: Musíme zvednout hlavy a poučit se