5., neděle 21. 9. 2003
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Richter, Řezníček, Hanzlík, Šrek, Výtisk - Ton, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Špilár - Havlát, Šimíček, Jakeš (22. Paroulek).
Třinec: Lakosil - Jan Kudrna, Malinský, Hunkes, Jančařík, Žabka, Štefanka, Houdek - Zadina, Melenovský, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Polanský, Zbořil - Ivan, Meluzín (od 21. navíc Vítek).
Branky a nahrávky: 20. Broš (Kratěna, Špilár), 26. Ton (Tomajko, Marek), 29. Kratěna (Řezníček), 38. Šrek (Šimíček, Richter), 57. Šimíček (Řezníček) - 23. Vítek (Melenovský), 31. Skořepa (Pavelek, Zadina), 44. Ivan (Vítek). Rozhodčí: Bolina - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 4:1. Diváků: 3492.
HC Sparta Praha

Komentář

Souboj sledovalo pouhých tři a půl tisíce diváků. První třetina nebyla rušná. Sparta naskočila se třemi pětkami, ale trenéři postupem času zapojovali do hry i další hráče. Dlouho se čekalo na první šanci, ještě déle na první gól. Nepomohly ani tři přesilové hry, ze strany Sparty zahrozil dvakrát Broš a jednou individuálně Tomajko. Pěkné sólo předvedl opět Havlát, ale stejně jako proti Vsetínu neskóroval. Za hosty se mohl radovat Pletka, jenže přestřelil. Skóre otevřela v závěru třetiny nakonec Sparta. Kratěna uvolnil v početní výhodě Broše, který posunul puk do prázdné branky.

Nedáš dostaneš se potvrdilo na začátku druhé části, která byla o poznání rušnější než ta úvodní. Po chybě sparťanské obrany ujížděl Vítek na Břízu a střelou po ledě k tyči srovnal. Jenže domácí pak dvěma góly během tří minut odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Nejdříve halu nadchla akce Tona, který ze sólového nájezdu zavěsil pod víko. Ve 29. minutě přihrál po modré Řezníček Kratěnovi, jenž si najel před branku a střelou mezi betony zvýšil na 3:1. Jenže pak přišla skvěle sehraná přesilovka hostí a Skořepa nadvakrát snížil. Na rozdíl dvou gólů zvedla sparťany pro změnu jejich početní výhoda, při níž se trefil Šrek. Stínem druhé části bylo zranění Malinského, který byl odvezen po nejasném kontaktu s Markem a Tomajkem na nosítkách z ledu.

Ráz třetí třetině dala chyba Srdínka, který se správně nezorientoval před brankou a Ivan překonal ve zmatku Břízu. S přibývajícími minutami se utkání značně přitvrdilo. Především hosté hráli často až za hranicí pravidel. V 55. minutě těsné skóre trvalo, na tvrdost hostí doplatil Špilár, který po faulu častého hříšníka Žabky odstoupil ze zápasu s poraněním pod okem. K tomu přidali hosté zákrok na Šimíčka a Holešovičtí se mohli těšit z dvojnásobné přesilovky, kterou po dlouhém a intenzivním obléhání třinecké branky využil právě Šimíček. V závěru si ještě Oceláři neodpustili několik zbytečných zákroků, avšak sparťané mohli slavit páté vítězství.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik (Sparta): Soupeř se ukázal ve velmi dobrém světle. Zápas byl dlouho vyrovnaný. Jsem zklamaný, že se v závěru vytvořila mezi oběma mužstvy taková nechuť. Způsobil to svým chováním sudí Bolina, který má svá pravidla.

Pavel Marek (Třinec): Slibovali jsme si, že se bude hrát špičkový hokej, ale jsem zklamaný. Rozhodly především přesilové hry. Malinský vypadá, že bude mimo hru na dlouhou dobu. Pravděpodobně má přetržené kolenní vazy.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři

Možní soupeři v CHL: staří známí i čeští hráči

Sparta se zúčastní Spengler Cupu