49., pátek 20. 2. 2004
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Bříza - Kuboš, Procházka, Srdínko, Výtisk, Šrek, Řezníček - Bartečko, Broš, Dragoun, Havelka, Marek, Tomajko, Ton, Ujčík, Vrbata, Šimíček.
Vítkovice: Falter - Dresler, Černošek, Ficenc, Jurečka, Kumstát, Rimmel, Seman, Zápotočný - Hubáček, Hulva, Irgl, Krayzel, Köhler, Míka, Olesz, Padělek, Tomášek, Turek, Štefanka.
Branky: 12. Ujčík (Broš, Řezníček), 37. Ujčík (Broš), 50. Havelka (Dragoun), 55. Marek - 42. Rimmel (Tomášek, Štefanka). Rozhodčí: Havlík, Venglář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:4. Bez využití Diváci: 5107.
HC Sparta Praha

Komentář

Svědky vyrovnané a pohledné hry v první třetině bylo více než pět tisícovek diváků. Sparta na svého soupeře nastoupila s elánem, své šance neproměnili Havelka, Tomajko, Falter lapil i skrytou střelu Tona. Hosté se postupně osmělovali a usazovali v obranném pásmu Sparty. V 10. minutě se před Břízu prosadil Ivan Padělek a zvonila tyč. Odpověď Sparty byla ovšem parádní. Broš nahrál Ujčíkovi za obranu Vítkovic, sparťanský střelec rychlou kličkou zmátl Faltra a zasunul puk do zcela odkryté branky. Ostravané i po inkasované brance pokračovali ve velmi dobrém výkonu, ovšem potvrdili, že se jim na hříštích soupeřů nedaří střelecky. Největší šance přišla po střele od modré, kterou tečoval Tomášek, puk jen o kousek minul branku Sparty. Na druhé straně Falter fantasticky chytil střelu Broše v přesilové hře. V poklidném tempu pokračující zápas nakonec do první sirény žádný další gól nepřinesl.

Druhou třetinu hosté zahájili nevyužitou přesilovou výhodou, v níž si žádnou šanci nepřipravili. Zato ve 26. minutě mohl Olesz srovnat, krásně prosadil přes obranu Sparty, ale Bříza jej neméně pohledně nadvakrát vychytal. Sparta postupně přebírala iniciativu, měla puk více ve své moci a v polovině utkání mohl přidat druhou branku Ton, ale místo střely v dobré pozici volil přihrávku na lépe postaveného Marka, k němuž však příhra Tona nedoputovala. Sparta se nakonec přeci jen dočkala druhé branky. Výborná práce Broše, který prošel kolem dvou obránců, dala vyniknout ve 37. minutě Ujčíkovi, který se v dorážce před brankou nemýlil a zvýšil svým druhým gólem na 2:0. Tento stav svítil na ukazateli i při odchodu obou mužstev do kabin po druhé třetině.

V úvodu poslední části vykřesaly Vítkovice naději na bodový zisk. Rimmelovu střelu od modré na konci 42. minuty vyrazil Bříza k Tomáškovi, který dorážkou snížil. Na odpověď Sparty čekala T-Mobile Arena osm minut. Havelka si nabruslil před Faltra a nechytatelnou střelou zvýšil svým prvním letošním gólem na 3:1, což oslavil tanečkem uprostřed kluziště. Vzápětí mohl vstřelit hattrick Ujčík, ale Faltr jej tváří v tvář vychytal. Vítkovice se nesmířily s nepříznivým stavem, snížit mohl z bezprostřední blízkosti Padělek, ale definitivním k.o. pro Ostravany byl zásah Marka. Sparťanský centr zachytil přihrávku Hubáčka a sám před Faltrem nezaváhal. Zápas se již poté dohrával z povinnosti, Sparta tak díky střelecké produktivitě a na druhé straně střeleckému trápení Vítkovic porazila hosty z Moravy 4:1.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik, Sparta: "Dnes se hrál hokej v pohybu, nepříliš kontaktní a my jsme vyhráli, protože jsme dali góly. Chceme uhrát co nejlepší umístění před play off, ve Zlíně půjde v neděli o druhé místo. Ráno utrpěl koňara Chabada, ale jeho zranění by nemělo být vážné. Příští týden by už měl začít znovu s tréninkem i Kratěna."

Ladislav Svozil, Vítkovice: "Obě dvě mužstva si poskytla dostatek šancí ke skórování, my jsme, bohužel, propadli v efektivitě. Myslím, že jsme měli dostatek příležitostí to Spartě znepříjemnit, opticky jsme určitě horší nebyli. V zápasech venku se ale v poslední době potýkáme s tím, že nejsme příliš důslední v předbrankovém prostoru. Prostě se v něm neorientujeme tak, jako doma. A to bylo rozhodující."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty