18., pátek 26. 10. 2001
Sparta - Vsetín SPA - VSE
Sparta: Bříza - Jiruš, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Srdínko, Šrek - Bělohlav, Chabada, Hlinka, Kašpařík, Král, Kratěna, Novák, Tomík, Zelenka, Žemlička.
Vsetín: Pešat - Hriňa, Kuboš, Němec, Vašut, Šafařík, Štrbák - Beránek, Burger, Demel, Hudler, Kucharczyk, Vaic, Valko, Vampola, Veselý, Vlach.
Branky a nahrávky: 23. Kašpařík (Tomík, Bělohlav), 28. Kučera (Jiruš, Kašpařík), 46. Zelenka (Hlinka, Žemlička), 60. Tomík (Bělohlav) - 57. Veselý (Burger, Šafřík), 58. Vaic (Hudler, Demel). Rozhodčí: Haber - Dvořák, Křivský. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. Diváci: 5086.
HC Sparta Praha

Komentář

Něco málo přes šest měsíců - to je v prvé řadě čas, kdy se naposled v Paegas Areně v loňském finále v Praze představil Vsetín, a rovněž je to doba, po které se do kádru Sparty vrátil Jiří Zelenka. Jeho návrat se mu vydařil, neboť dokázal vsítit vítěznou branku. Vsetín tak nevyhrál pošesté v řadě.

Pražané měli po celou první třetinu mírnou převahu, kterou nezužitkovali. Už ve 3. minutě ujel v přesilové hře vsetínským zadákům Hlinka, přihrál na pravou stranu volnému navrátilci Zelenkovi, ovšem jeho střelu Pešat kryl. Chvíli poté hrála domácí Sparta 52 vteřin v početní výhodě dvou mužů v poli, kterou pohříchu nevyužila, ba co víc, kloudně na branku hostí kus černé gumy nevyslala… V 7. minutě vytěsnil holešovický gólman Bříza Hudlerovu ránu od levého kruhu. Za několik okamžiků pálil Šrek od modré do Pešata, ten jeho ránu pouze vyrazil k volnému Žemličkovi, jenže sparťanský kapitán rozhození vsetínského gólmana nevyužil. V 16. minutě si nevěděl rady s Pešatem sparťanský obránce Nedvěd, jenž mířil opět jen do brankáře hostí. Podobně si na Pešatovi vylámali zuby ještě do první sirény Jiruš, Bělohlav, Tomík a Hlinka.

Do prostřední části vstoupili borci z Paegas Areny takřka impozantně. Ve 22. minutě obejel Tomík vsetínskou branku, v dezorientované obraně hostí našel číhajícího Kašpaříka, a ten střelou nesoucí se mírně nad ledem otevřel skóre. O 5 minut později zaplesala srdce sparťanských fandů podruhé. Kučera totiž od modré tvrdou ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Ve 30. minutě hostující Veselý vyzkoušel na Břízu fígl ve formě "rány skočmo", ale ani tímto pozoruhodným způsobem domácího strážce svatyně nenachytal na švestkách. V závěru druhého dějství si Valaši vytvořili místy až drtivý tlak, ale hráče z metropole zachránil výborný Bříza.

Břízovy betony úřadovaly ve 43. minutě po dělovce Štrbáka od modré. Tři minuty poté Sparta využila přesilovku, když zpoza brány našel Hlinka volného navrátilce Zelenku, který zasunul touš přímo pod víko - 3:0. V 51. minutě Zelenka namazal Ptáčkovi, ten od modré provětral jen Pešatovu lapačku. Jakkoli mohl mít holešovický gólman Bříza políčeno na shot-out, vychytané nuly se nedočkal. Radost mu zkazil v 58. minutě po Beránkově pasu Veselý, který zblízka prostřelil betony sparťanského brankáře. Hosté pak zkusili hru bez brankáře, která jim po zhruba 30 vteřinách přinesla kýžené ovoce. Zpoza svatyně přihrál Vaicovi na kontaktní gól Hudler. Půl minuty před koncem upravil výsledek přesnou střelou od modré do prázdné branky Valachů Tomík.

Ohlasy trenérů

Zdislav Tabara, Vsetín: Vydařila se nám jen první třetina a závěr utkání. Spartu jsme nepustili do tlaku a do šancí. Ve druhé třetině nás zlomila branka na 1:0, vypadli jsme z tempa a Sparta diktovala hru. Jen díky Pešatovi jsme udrželi výsledek 2:0, snad kdybychom proměnili nějakou šanci, mohli jsme pomýšlet na zisk bodů. Zápas jsme zdramatizovali až v závěru, ale přišlo to pozdě. Sparta si byla vědoma svého náskoku.

Václav Sýkora, Sparta: Náš tlak postupně narůstal během úvodní třetiny, ale Vsetín dobře bránil a podnikal nebezpečné útoky. Ve druhé části jsme se prosadili lepším pohybem, i když nějakou dobu trvalo, než jsme protrhli střeleckou smůlu a proměnili šance. Po prvním gólu nám narostla chuť. Ve třetí části jsme ovládli hru a dali třetí gól. Za stavu 3:0 jsme měli hrát lépe dozadu. S tím, jak mužstvo sehrálo závěr, nejsme spokojeni.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu