19., neděle 28. 10. 2001
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Orct - Boháček, Dlouhý, Hájek, Kruliš, Kříž, Patera, Skuhrovec, Ševc - Frolík, Gardoň, Geffert, Havel, Horna, Klimt, Kysela, Plekanec, Sedlák, Skuhravý, Svoboda, Vlček.
Sparta: Bříza - Hanzlík, Jiruš, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Srdínko, Šrek - Bělohlav, Broš, Chabada, Havelka, Hlinka, Kašpařík, Král, Kratěna, Novák, Tomík, Zelenka, Žemlička.
Branky a nahrávky: 1. Gardoň (Klimt, Kruliš), 31. Skuhravý (Shuhrovec), 33. Kruliš (Dlouhý, Havel), 58. Horna (Skuhravý) - 1. Chabada (Nedvěd), 16. Bělohlav (Kučera), 41. Nedvěd (Chabada, Broš), 59. Kratěna (Broš, Chabada). Rozhodčí: Haškovec - Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. Diváci: 4175.

Komentář

I podruhé v letošním ročníku se ve středočeském derby mezi Kladnem a pražskou Spartou prodlužovalo, ale zatímco v první čtvrtině soutěže se Kladenští radovali v Praze po výhře 2:1, nyní v nastaveném čase branka nepadla. Domácí se sice dostali v 58. minutě po brance Horny do vedení 4:3, ale o minutu později vyrovnal na konečných 4:4 Kratěna.

Pražané hráli zápas na čtyři pětky a sedm obránců a v její sestavě se objevili zpátky rekonvalescenti, kteří v pátek chyběli proti Vsetínu. Již v devatenácté sekundě utkání otevřel skóre ukázkovým blafákem kladenský Gardoň, ale ve 38. vteřině bylo srovnáno, když se trefil Chabada. Hosté pak měli mírně navrch, tvořili hru a dostali se do vedení v 16. minutě, když se v závaru před brankářem Orctem nejlépe orientoval Bělohlav, jenž šťastně dostal koutouč za Orctova záda.

V prostřední části Pražané ovládli ledovou plochu, dlouho se hrálo ze zajištěné obrany, ale domácím pomohly početní výhody. Díky nim začali více bojovat a v půlce střetnutí si domácí Vagnerplast vytvořil tlak a ve 31. minutě Skuhravý při Kučerově vyloučení doslova dotlačil puk i s Břízou do branky. Za dvě minuty se Kladenským podařilo využít už druhou početní výhodu. V době, kdy pykal sparťanský kapitán Žemlička, skóroval nekompromisní dělovkou od modré Kruliš. V těchto chvílích se hrálo na jednu branku a Sparta byla ráda, že neinkasovala.

Úvod třetího dějství patřil Holešovickým. Těm zbyla ze druhé části minuta přesilovky a jen chvíli po tom, co se nastěhovali do pásma, bylo vyrovnáno. Nedvědovou ránou od modré využila Sparta rovněž svou druhou přesilovku a tým se probudil. Kladno však bojovalo, šance měl Kysela a ani tvrdý Chabadův zákrok na Gefferta domácími neotřásl. Dvě minuty před závěrečnou sirénou se trefil těsně po skončení přesilovky Horna, když se k němu šťastně odrazil kotouč, nicméně domácí se z vedení radovali pouhopouhých 48 sekund. Kratěna totiž dokázal zařídit prodloužení, v němž trefil sparťanský Jiruš tyč a kladenský Klimt ze dvou metrů minul odkrytou branku.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek, Sparta: Sehráli jsme dobrou první třetinu, domácí otočili zápas v přesilovkách ve třetině druhé. Jsme rádi, že jsme dokázali v urputném závěru nakonec vyrovnat. V prodloužení jsme měli několik šancí, dva body mohli získat i domácí.

Zdeněk Vojta, Kladno: Nejsem spokojen, protože jsme nedokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Kluci bojovali, na zápas se Spartou se vždy vybičují, ale znovu se dopouštěli chyb, které nás stály tři body.

Dnes v 12:30 | Dor.
HC Kobra Praha

Para hokejisté budou pevnou součástí Sparty

Buchtele: Bitkař nejsem, ale kluky v tom nenechám