SF2, středa 27. 3. 2002
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Málek - Chatrnůch, Hejda, Kadlec, Klobouček, Novák, Snopek - Antoš, Beránek, Branda, Hübl, Jaroš, Matějovský, Míka, Steiner, Sup, Tomica, Ujčík, Šaffer, Štraub.
Sparta: Bříza - Hamr, Hanzlík, Jiruš, Nedvěd, Ptáček, Richter - Bělohlav, Broš, Chabada, Hlinka, Kašpařík, Kratěna, Novák, Sivek, Tomajko, Tomík, Zelenka, Žemlička.
Branky a nahrávky: 12. Ujčík (Kadlec, Štraub) - 5. Žemlička (Zelenka, Hlinka), 44. Hlinka (Zelenka). Rozhodčí: Rejthar, Svoboda - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. Diváci: 4763.
HC Sparta Praha

Komentář

Do Vršovic dnes zamířili Holešovičtí k odvetě semifinálové série dobře naladěni pondělní výhrou. V Edenu je čekal tuhý boj až do samého závěru, opět Spartu svými excelentními zákroky podržel několikrát gólman Bříza. Po výhře 2:1 se borci z Prahy 7 ujali vedení v sérii hrané na tři vítězná utkání 2:0.

Úvod druhého semifinálového derby začal poměrně opatrně. Ve 3. minutě prokličkoval sparťanskou obranou Tomica, ovšem trefil jen Břízovu masku. Na druhé straně se marně snažili Sivek s Tomajkem, kteří správný čas ke střelbě bohužel promarnili. Co se nepodařilo jim, povedlo se o chvilku později holešovickému kapitánovi. V rychlém brejku ujeli v tandemu Zelenka, který poslal šikovně Žemličkovi, proti jehož pokusu byl Málek, jenž se natahoval seč mohl, krátký a Sparta se ujala v Edenu vedení. V 6. minutě to vypadalo, že domácí Ujčík si trénuje samostatné nájezdy, ujel sám od modré, ovšem díky zručné práci sparťanského obránce nedal. O 4 minuty později ujel po pravé straně Matějovský, hledal před Břízovou svatyní Míku, ale ten promáchl, a tak sparťanský gólman stačil puk pravým betonem vytěsnit. Když ve 12. minutě narazil Nedvěd zezadu na mantinel Štrauba, naskytla se domácímu mužstvu 105 vteřin trvající výhoda dvou mužů na ledové ploše. K jejímu využití Slávistům stačilo však pouhých pět sekund. Štraub vyhrál buly, posunul puk na Ujčíka a ten nekompromisním volejem propálil Břízu a bylo srovnáno. Ve 14. minutě opět vydeptal k zoufalství domácí borce holešovický brankář. To napálil od modré Hejda, Antoš se snažil těsně před Břízou tečovat, avšak Bříza bravurně lapil. Poněvadž si dokázal sparťanský gólman podobně poradit i s pokusem Matějovského z pravé strany, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Na začátku prostřední části hry si početní výhodu 5:3 mohli vyzkoušet i hosté z Holešovic. Nejaktivněji si počínal obránce Richter, ovšem Málek byl vždy pozorný. Na druhé straně vyzkoušel reakceschopnost Břízy Chatrnuch, ale sparťanského gólmana na švestkách ani v nejmenším nenachytal. Ve 32. minutě se opět zaskvěl parádním pádem do slávistické přihrávky mezi Ujčíkem a Štraubem Bříza, a tak ani z tohoto slávistického mráčku nezapršelo. Ve 33. minutě si po sobě vypracovali velmi nadějné šance Kratěna a Chabada, nicméně ani jeden z nich netrefil slávistickou klec. Chvíli poté na druhé straně sparťanský mág Petr Copperfield Bříza vychytal zcela osamoceného Míku. Pár vteřin před druhou sirénou nahodil před branku domácí Chatrnúch a holešovický gólman měl plné ruce práce.

Ve 43. minutě zaspali na modré domácí, a tak se na jediného obranného mohykána řítila sparťanská triga. Zelenkovu dělovku zastavila tyč, k odraženému puku se dostal Hlinka a pootočil ukazatel skóre opět na stranu hostí, když pohodlně doklepl do odkryté Málkovy svatyně. O 5 minut později domácímu publiku opět zatrnulo, když měl co dělat Málek se Zelenkovým samostatným nájezdem. V 51. minutě po chvílích poklidného hokeje Bělohlav vystrašil Málka, ale ten včas zasáhl svým levým betonem, takže se skóre nehýbalo ani tentokrát. V 57. minutě vlítli na Málka jak vosy Žemlička s Hlinkou, jenže brejk nevyužili. Slavia si v závěru nijak valný tlak nevytvořila, k vyrovnání jí nepomohla ani hra bez brankáře, a tak se Sparta ujímá v sérii důležitého vedení 2:0 na zápasy a již v pátek doma v Paegas Areně může rozhodnout o své finálové účasti.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora, Sparta: Dá se říci, že šlo o duel o třech rozdílných třetinách. Dobře jsme začali, ovšem svou nekázní jsme dopustili slávistického vyrovnání. V prostřední části jsme se nechali zbytečně zatlačit do defenzivy a jen s velkou dávkou štěstí jsme to přečkali bez újmy. V závěru už jsme hráli opět výborně, po Hlinkově brance jsme už Slávii k ničemu nepustili a těsnou výhru si pohlídali.

Ondřej Weissmann, Slavia: Chtěli jsme si ve třetí třetině počkat na chybu soupeře, jenže dopadlo to přesně opačně. Pak už jsme se nebyli s to zmátořit k vyrovnání. Hosté dnes v podstatě vyhráli díky dvěma povedeným brejkům.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty