3., 
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Bříza - Nedvěd, Srdínko, Ptáček, Šrek, Richter, Hanzlík, Jiruš - Kratěna, Broš, Tomajko - Zelenka, Martinec P., Žemlička - Tomík, Leška, Špaňhel - Havelka, Branda, Kašpařík.
Plzeň: Barta - Dobroň, Řezníček, Chvojka, Vlček, Vobořil, Výborný, Špelda, Hanzlík - Dvořák, Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Matějovský - Štefanka, Voskár, Volák - V. Král, Švík, Adamský.
Branky a nahrávky: 11. Zelenka (P. Martinec), 49. Tomík (Špaňhel), 55. Branda (Havelka, Broš), 58. Branda (Nedvěd, Broš) - 60. Volák (Dobroň). Rozhodčí: Bolina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:2. Využití: bez využití. Diváci: 3544.

Komentář

Do zápasu vlétla aktivněji Sparta. Lépe bruslila, ale do šancí se dostávala těžko. První ostrou střelu vyslal na Bartu Kratěna. První obrovská příležitost Plzně přišla v páté minutě, atakovaný Volák nedokázal puk nasměrovat do prázdné branky. Prim v sestavě domácích hrála Brošova lajna, která byla v počátečním tlaku domácích neaktivnější. Při závaru Leškova útoku již domácí obecenctvo jásalo, ovšem puk se za brankovou čáru nedostal. První třetinu rozhodla branka Zelenky, kterého kuriózně vyslal do samostatného úniku Martinec poté, co odehrál puk z pod nohou rozhodčího Boliny. Hra se po úvodní brance vyrovnala, Plzeň začala lépe bruslit a akce se přelévaly od jedné branky k druhé. Přesto se již skóre do konce první třetiny nezměnilo.

Prostřední část hry zahájil ranou do břevna Tomajko, ale poté již převzali otěže zápasu keramici. Zle dotírali na branku Břízy, sám před sparťanským gólmanem se po přihrávce Andrašovského objevil Dvořák, ale sparťanský brankář se štěstím vyrazil. Hrálo se disciplinovaně, s minimálním počtem vyloučených. Z levé strany se na Břízu řítil Krátoška, ale stejně jako o chvíli později Duda namířil svůj pokus do náručí brankáře. Před branku domácích se proháčkoval Václav Král, Švík stejně jako v úvodu zápasu Volák nedokázal v pádu puk nasměrovat do prázdné branky. Chybělo však štěstí. Do ojedinělé šance se dostal Róbert Tomík, který se do úniku dostal po vtipném obloučku jednoho z domácích obránců. Poté se již hra vrátila do starých kolejí. Osamocen se před Břízou ocitl Andrašovský, poté i Duda, ale famózní gólman Sparty nebyl k překonání. Tuto fázi zápasu, ve které měla Plzeň jasnou převahu zakončil dvěma ranami z ideální pozice mezi kruhy obránce Chvojka.

Poslední část hry začala přesilovou hrou domácích při vyloučení Matějovského. Největší šanci měl v úvodu Josef Straka, od červené mířil sám na brankáře Břízu, ale ten doháněl plzeňské střelce k šílenství. Velmi aktivní Juraj Štefanka vymyslel se svými křídly závar před sparťanskou svatyní, akce skončila vyhozením puku Martinem Špaňhelem, puk si dojel Tomík a prostřelil Libora Bartu - 2:0. Plzeň musela ještě více otevřít hru a potrestal ji za to Branda, který nechytatelnou ranou nad lapačku zvýšil již na 3:0. O chvíli později zasadil tentýž hráč keramikům definitivní k.o., když od modré upravil na 4:0. Zasloužený čestný úspěch Plzeňaná zaznamenal v poslední minutě Volák.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Sparta): Na úvod sezóny velice důležité utkání. Nebylo to žádná hokejová krása, spíše urputný boj se nespočetně osobních soubojů. V důležitých momentech nás podržel Petr Bříza.

Radek Kampf (Plzeň): Sehráli jsme dobrý zápas s nešťastným koncem. Dostali jsme první gól, ale ve druhé třetině jsme měli několik možností k vyrovnání. Pak jsme spálili v té závěrečné i sólový nájezd, naopak se sami dopustili dvou hrubých chyb a inkasovali.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kvapil: Líbí se mi směr, kterým se klub ubírá

Marek Kvapil je novou posilou Sparty

Růžička: Fanoušci mě přijali v pohodě

Sparta bude hrát s Litvínovem pod širým nebem