12., 
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Bříza - Slavík, Srdínko, Ptáček, Hanzlík, Richter, Jiruš - Špaňhel, Broš, Tomajko - Zelenka, Martinec, Žemlička - Tomík, Leška, Havelka, od 12. min. navíc Branda, Vondráček, Kašpařík.
Třinec: Lakosil - Houdek, Malinský, Procházka, Jančařík, Cartelli, Žabka - Zadina, Král (31.- 32. Ivan), Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Martynek, Meluzín, Polončič.
Branky a nahrávky: 11. Tomajko (Broš), 34. Broš (Tomík, Richter) - 4. Jančařík (Pavelek, Marek), 12. Janků (Pavelek), 43. Král (Cartelli), 53. Malinský (Král, Pletka), 59. Pavelek. Rozhodčí: Haškovec - Pešek, Šátava. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4409.

Komentář

Výborným bruslením, jednoduchou hrou a rychlým přechodem do útoku slavili v Holešovicích úspěch hokejisté Třince. Sparťané dvakrát srovnali krok, ale v závěrečné brankový nástup hostů v poslední třetině zachytit nedokázali. Oceláři tak připravili sparťanům první letošní domácí porážku. Zápas začali překvapivě o něco aktivněji hosté, které v přesilovce poslal pěknou střelou od modré do vedení Petr Jančařík. Domácí vyráběli v obraně chyby, z kterých vyplynulo několik velkých příležitostí pro hosty. Michal Broš však v 11. minutě přebruslil celé hřiště, našel Jana Tomajka, který opakovanou střelou vyrovnal a zároveň vstřelil svoji premiérovou branku v letošním ročníku. Jenže ještě do přestávky výkladní skříň v obraně Sparty využil k brejku Janků a do šaten odcházela mužstva za stavu 1:2 pro Třinec.

Trenéři Sparty zamíchali sestavou, utkání nedohrál Jiří Zelenka a do prvního útoku se vrátil Daniel Branda. Třinec však přesto těžce kombinující domácí tým do tlaku nepouštěl. Kombinaci Tomíka s Brošem zabránit nedokázal a centr prvního útoku krásnou ranou srovnal na 2:2.

Obrázek hry se nezměnil ani v poslední třetině. Sparťané těžce přeházeli zahuštěné střední pásmo a Třinečtí dlouhými přihrávkama zakládali bleskové výpady. Do jednoho z nich se protlačil Richard Král a po třetí poslal Třinec do vedení. To již Sparta srovnat nedokázal. A když ještě Malínský v přesilovce a Janků v závěrečném power-play Sparty zvýšili na celkových 5:2 pro hosty, bylo o exportu třech bodů do Třince rozhodnuto.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Sparta): Nepovedl se nám úvod, ve srovnání s utkáním s Pardubicemi bylo naše nasazení rozdílné jako den a noc, proto jsme od druhé části udělali změny, abychom hru oživili. Z tohoto důvodu jsme vyřadili i Zelenku, jemuž se příliš nedařilo. Náš výkon se trochu zvedl, ale místo toho abychom na začátku třetí části gól dali, sami jsme inkasovali. Druhým zlomovým bodem byla nevyužitá přesilovka pět na tři. Mrzí nás to, protože jsme se domnívali, že výkon ze zápasu s Pardubicemi byl náznakem dlouhodobějšího zlepšení.

Pavel Marek (Třinec): Snažili jsme se hlavně ukázněně bránit střední pásmo a nepustit Spartu do vedení, protože v ofenzívě je její velká síla. Rozhodujícím momentem byla přežitá přesilovka ve třech proti pěti v závěrečné třetině. V předešlých zápasech jsme měli na ledě soupeřů spousty šancí, jen se nám je nedařilo realizovat, ale víme, že máme v kádru dobré střelce, takže bylo jen otázkou času, kdy nás smůla opustí. A také jsme se na koncovku více zaměřili v tréninku.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vitouch: Zahrát si s A-týmem by bylo skvělé!

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!