31., úterý 18. 2. 2003
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Bříza - Nedvěd, Srdínko, Richter, Šrek, F. Ptáček, Jiruš - Kratěna, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav - Tomík, Šimíček, Kubinčák - Ujčík, P. Martinec, Špaňhel.
Slavia: Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák, Graňák, Kolařík, O. Staněk, Posmyk - Šaffer, Beránek, Antoš - Duda, Krátoška, Sup - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Sailer, Fadrný, Klepiš - Kukla.
Branky a nahrávky: 2. Tomík (Kubinčák, Jiruš), 3. Paroulek (Leška, Šrek), 11. Leška (Bělohlav), 56. Tomajko (Ujčík, Nedvěd) - 3. Hejda (R. Dlouhý), 29. Duda (Sup, Beránek). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:10. Bez využití. Diváci: 7450. Střely: 31:46.
HC Sparta Praha

Komentář

O hodinu déle musela si museli sparťané počkat na první letošní výhru nad rivalem z Edenu. Po dlouhé době stoprocentně zdravá Sparta začala derby kanonádou. V první třetině si vytvořila dvougólový náskok, vítězství však musela potvrdit až po pauze, kterou si vynutila bezpečností prohlídka haly.

Sparta těžila z divokého úvodu. Byla to právě ona, která se během dvou minut a třiceti čtyř sekund první části dostala do dvougólového vedení. Nejprve se trefil dorážkou střely od modré Tomík, za chvíli uspěl mezi kruhy osamocený Paroulek. Slávistický brankář Málek kopíroval výkon své vlastní obrany. Hosté sice ještě do konce třetí minuty snížili od modré Hejdou, potom však nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilovky a znovu pykali po švihu Lešky z brejku chvíli poté, co se sparťané vrátili do plného stavu hráčů na ledě. Hostům nepomohla ani od debaklu v Třinci pozměněná sestava, ani speciální přesilovková formace s Dudou a Beránkem.

V první části Slavia přesto soupeře přestřílela, podobné to bylo i v následující třetině. S tím rozdílem, že slávisté tentokrát převahu využili ke snížení. Před branku se nejvíce tlačil Beránkův útok, kterému trenér Růžička vrátil křídla Dudu a Supa. Právě Radek Duda se dostával velice často ke střelbě. Zkoušel to z každé pozice a ve 29. minutě střelou z prostoru mezi kruhy snížil. Pak byli aktivnější sparťané, ale ani největší Leškova šance za rozchytaným Málkem neskončila.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy opatrně. Největší vzrušení tak přinesla až 52. minuta. V čase 51:09 místní rozhlas vyzval diváky, aby opustili halu. Ta musela být prohledána pyrotechniky kvůli anonymní hrozbě bombovým útokem. Mohlo se hrát až po hodině. Zbylých devět minut zvládla lépe Sparta. Soupeře nepouštěla do větších šancí, Bříza si s několika střelami poradil. V 56. minutě rozhodl Tomajko, který trefil v jízdě přihrávku mířící do předbrankového prostoru. Sparta poprvé v sezóně vyhrála nad Slavií.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik (Sparta Praha): Derby bylo dle mého soudu velice kvalitní, s plným nasazením. Začali jsme velmi dobře, druhá třetina už pak nebyla tak dobrá, ale k dispozici máme nyní konečně plný počet hráčů. Stínem je zranění Kratěny a Nedomy. Přerušení zápasu kvůli údajné bombě je smutnou záležitostí. Každý by se měl kolem sebe lépe dívat a v podezřelém případě informovat policii. A jsem pro vysoké tresty, takové, po nichž si i člověk bez rozumu musí podobné jednání rozmyslet.

Jiří Kalous (Slavia Praha): Úvod byl z naší strany velice špatný. Dostali jsme se sice rychle znovu do hry, ale Sparta nám dala třetí gól a my naopak příliš nevyužili herní převahy ve druhé části, kdy byl poměr střel téměř dvojnásobný v náš prospěch. Když už jsme se začali dostávat do tlaku, utkání bylo přerušeno. Chtěli jsme se i potom tlačit před branku, nicméně Sparta z protiútoku skórovala počtvrté a už jsme nestačili nic udělat. Opravdu nevím, jak podobným excesům s bombovými výhrůžkami předejít. Snad hrát bez diváků.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty