37., úterý 7. 1. 2003
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Přikryl - F. Ptáček, Jan Hanzlík, Nedvěd, Srdínko, Nedoma, Jiruš - Dragoun, P. Martinec, Žemlička - Kratěna, Broš, Tomajko - Bělohlav, Leška, Havelka - Špaňhel, Branda, Kubinčák.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, Duben - Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina - Kubišta, Janecký, D. Pospíšil - Pištek, Mikeska, A. Novotný - Kolář, Koukal, Průcha.
Branky a nahrávky: 22. Broš (Kratěna, Tomajko), 29. Leška (Havelka), 45. Bělohlav (Jan Hanzlík) - 18. Mikeska (Pištek, A. Novotný), 55. Jaroslav Kudrna (T. Blažek, M. Sýkora), 60. Lubina (Mikeska). Rozhodčí: Rejthar - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:4, navíc Broš 5 min. a do konce utkání, P. Martinec - T. Blažek oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6197.
HC Sparta Praha

Komentář

Do sirény zbývalo necelých dvacet sekund. Na Přikryla mířil zatoulaný puk. Rozhodl se vyhodit, kotouč mu ale sjel a trefil dvojici hráčů před sebou. Ptáček posunul jen o kousek k modré, odtam mířila přihrávka na Mikesku, který u opačné tyče našel osamoceného Lubinu. Přikryl pod něj skočil, vyrovnání ale nezabránil. Sparťané litovali.

První třetina utkání nenasvědčovala tak dramatickému závěru. Hraná oboustranně opatrně patřila hostům z Pardubic. Petr Přikryl, který musel nahradit indisponovaného Břízu, čelil dvaadvaceti pokusům soupeře. Obě mužstva byla přitom značně nervózní, hodně akcí končilo na mantinelech a opravdu velkých šancí bylo málo. Ke gólu měli nejblíže na jedné straně Broš, na druhé straně Kolář, oba individuálně. Zaslouženého vedení se přece jen dočkali hosté. Pištěk navezl puk před branku a Mikeska bekhendem poslal po ledě puk k tyči.

Ve druhé části se však Sparta vymanila ze svého psychického sevření. Pomohly jí v tom i dva góly, kterými obrátila vývoj zápasu. Z akce na jeden dotek uspěl ve 22. minutě Brošův útok. V přesilovce našel Tomajko zpoza branky Kratěnu, který poslal pohotově mezi kruhy na Broše, a ten se při střele nemýlil. Za sedm minut vybojoval Havelka za brankou puk pro Lešku, který najel v klidu do střelecké pozice a bekhendovým pokusem skóroval. Soupeř Spartu sice opět přestřílel, její akce ovšem byly o poznání nebezpečnější. Pardubičtí naopak těžko rozehrávali a chyběl jim klid při kombinaci.

Ve třetí části své vedení Sparta ještě rozhojnila. Spolupráce se dařila hlavně Brošovi s Kratěnou, ale gól na tři jedna zaznamenal Bělohlav, který napálil volný puk na kruhu vší silou, že ani Svoboda v brance hostí nebyl schopen ránu zastavit. Holešovičtí mířili za vítězstvím. Plány jim však zhatil sporný trest pět minut a do konce utkání pro Broše za faul na Čáslavu při přesilovce. Broš se vztekem opustil led a hosté v přesilovce bleskurychle skórovali, když u volné tyče dorazil Kudrna. Vyrovnání lídra tabulky přišlo devět sekund před koncem při power play. V prodloužení obě mužstva útočila na další bod, nakonec se třetí výsledek 4:3 v řadě v nastaveném čase nezrodil.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik (Sparta): Hráli jsme špatně jen druhých deset minut druhé třetiny, kdy jsme málo bruslili a roztáhli jsme hru mezi obranou a útokem. Další dvě třetiny jsme hráli vyrovnanou partii, ale jsme nespokojeni, protože stav 3:1 by mělo takto zkušené mužstvo udržet. Jsem přesvědčený, že pětiminutový trest na Broše nebyl na místě. Přikryl odvedl skvělý výkon už ve Znojmě a dnes chytal také velice kvalitně.

Miloš Říha (Pardubice): Začali jsme velmi dobře. První třetina byla z naší strany perfektní, vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel jsme dali pouze jeden gól. Ve druhé třetině jsme hráli úplně jiný hokej, udělali jsme velký chyby, které Sparta potrestala. V závěru, i když jsme prohrávali 1:3, jsme to nevypustili devět sekund před koncem jsme s trochou štěstí vyrovnali. Nezasloužili jsme si prohrát. Čáslava má po Brošově zákroku dva vyražené zuby.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky