41., neděle 19. 1. 2003
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Bříza - F. Ptáček, Jan Hanzlík, Nedvěd, Srdínko, Nedoma, Jiruš - Ujčík, P. Martinec, Žemlička - Kratěna, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav (43. Vondráček, 45. Havelka).
České Budějovice: J. Kučera - Gýna, Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko, Barinka, od 43. navíc Z. Neckář - Ondřej, Michálek, Bartoš - Štrba, Štraub, Rob - Šimánek (43. Řehoř), Škoda, S. Procházka - od 43. navíc Hřebejk.
Branky a nahrávky: 9. Bělohlav, 22. Broš (Ujčík,Tomajko), 32. Bělohlav (Leška,Paroulek), 41. Kratěna (Broš) 50. Kratěna (Broš), 52. Ujčík (Hanzlík) - 49. Štrba (Rob, Štraub) Rozhodčí: Mikula - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:5. bez využití. Diváci: 4 806.
HC Sparta Praha

Komentář

Sparta se i přes vysokou marodku dostává do herní pohody. V nedělním zápase obhájci titulu v klidu přejeli hosty z Českých Budějovic. Střelecky se blýskli Kratěna s Bělohlavem, oba zaznamenali dvě branky. Téměř pět tisícovek fanoušků tak opět strávilo závěrečné sekundy zápasu aplausem ve stoje. Po delší době se v domácím prostředí představil Petr Bříza a opět podal výborný výkon.

Trenéři Sparty poslali do hry tři pětky a tento tah se jim vyplatil. Sparta od prvních minut dokazovala, kdo bude na ledě pánem. Drtivá většina střel v první třetině se však neujala, až na jednu. Bělohlavovi výrazně ulehčil práci brankář Jihočechů, který na výletu z branky rozehrál přímo na sparťanského útočníka a ten s přehledem dopravil puk do prázdné branky. Budějovičtí hokejisté se do šancí prosazovali těžce, když už se puk dostal k Břízovi, tak jej sparťanský brankář s přehledem lapil. Do první přestávky ještě orazítkoval Ujčík tyč.

S myšlenkami na zvrat se museli hokejisté Českých Budějovic po přestávce rychle rozloučit. Ujčík našel po minutě hry na útočné modré Broše a ten mířil přesně pod ruku hostujícího gólmana. Hosté se začali více tlačit do útoku, ale kupili chyby. Ve 32. minutě na útočné modré vybojoval Leška puk, poslal do samostatného nájezdu Bělohlava, který mazácky zvýšil. Šanci na snížení nabídli sparťané Jihočechům pět minut před druhou sirénou, proti jedinému obránci, kterým byl Ptáček, stáli tři útočníci Českých Budějovic, Bartošovu dělovku ale Bříza pokryl.

Sparťanům skvěle vyšly vstupy do druhé a třetí třetiny. V čase 40:39 doklepl puk do branky po akci Broše Kratěna a definitivně rozhodl. Jihočeši ale bojovali alespoň o čestný úspěch, Bříza dlouho vzdoroval, ale na střelu Štrby ze 49. minuty již nestačil. Puk se odrazil od brankové konstrukce do sítě. Na inkasovanou branku ale domácí odpověděli více než dostatečně. Nápaditou kombinaci výborně hrajících KBT zakončil v 50. minutě střelou v pádu Kratěna, a když chvíli po něm zakončil Ujčík přečíslení a zvýšil na 6:1, dohrával se zápas již spíše z povinnosti.

Ohlasy trenérů

A. Hadamczik (Sparta): Myslím si, že jsme měli převahu po celý zápas od prvního střídání a donutili svým výkonem soupeře k chybám. Škoda jen, že jsme se brankově neprosadili dříve. Výsledek 6:1 ale hovoří za vše. O setrvání Paroulka budeme jednat s vedením klubu po zápase. Dva roky byl mimo republiku, ale myslím si, že v dosavadním krátkém angažmá předvedl dobré výkony a naznačil, že by byl pro Spartu přínosem.

J. Pouzar (HC ČB): Přijeli jsme do Prahy s velkou marodkou, což se projevilo na našem výkonu. Kdybychom byli kompletní, tak si myslím, že jsme alespoň bod získali. Branky jsme totiž soupeři nabídli individuálními chybami sami. Trochu nás srazil první gól, který zavinil do té doby výborný Kučera. Zkušené hráče jsem ve třetí třetině stáhnul kvůli jejich chybám i proto, aby si zahráli mladí hráči. Za stavu 3:0 už jsem totiž nečekal, že něco se zápasem zvládneme.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!