52., neděle 2. 3. 2003
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Bříza (41. Přikryl) - Nedvěd, O. Malinský, Richter, Šrek, F. Ptáček, Jiruš, Jan Hanzlík - Kratěna, Broš, Tomajko - Zelenka, Leška, Bělohlav (41. Paroulek) - Ujčík, Šimíček, Havelka - Tomík, Špaňhel, Kubinčák.
Karlovy Vary: Pejchar - Hlavačka, Toms, Bauer, J. Němeček, Topoli, Mádl, od 32. navíc Prošek - Balázs, Alinč, Košťál - L. Svoboda, Pavliš, Němčický - Skuhravý, Vala, Bednařík, od 32. navíc Kverka.
Branky a nahrávky: 15. Bělohlav (Zelenka, Šimíček), 19. Havelka (Leška, Zelenka), 30. Jiruš (F. Ptáček, Šimíček), 33. Ujčík (F. Ptáček), 60. Šimíček (Jiruš) - 41. Kverka (L. Svoboda, Němčický), 56. Balázs (J. Němeček), 60. Kverka (L. Svoboda, Němčický). Rozhodčí: Haškovec, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2533.
HC Sparta Praha

Komentář

Zklamaný tým z Varů, kterému o nic nešlo, sehrál na Spartě dvě třetiny bez motivace. Pro domácí to byla ideální možnost nabrat pohodu před play off. A využili ji. Přestože soupeř díky menší koncentrovanosti domácích v závěru utkání mocně dotahoval, sparťané neponechali nic náhodě a bez větších problémů si připsali tři body. S malou kaňkou v podobě tří inkasovaných branek se příjemně naladili na čtvrtfinále, které začíná ve středu.

Sparťané nasadili do hry i Nedvěda, chyběl naopak Srdínko. Nehráli ani Nedoma a Martinec. Úvod první třetiny kopíroval význam zápasu. Sparta se v klidu pokoušela o technické momenty, hlavně první Brošův útok. Trvalo do 15. minuty utkání, než se první ujal. Zelenka z křídla našel před brankou Bělohlava, který pohotově doklepnul podél ležícího Pejchara. Bohorovná hra Sparty v následujících minutách hosty nevyburcovala, naopak. Do konce třetiny ještě zvýšil Havelka, který si na modré narazil s Leškou a před brankou tečoval puk za Pejchara.

Druhá část dostala Spartu do pohody a rozehřála prořídlé tribuny T-Mobile Areny. Do šancí pronikli postupně Kubinčák, Špaňhel a Zelenka. V polovině 30. minuty hrála Sparta přesilovku. Za šest sekund ji využil obránce Jiruš, který od modré po ledě prostřelil Pejchara. Tomík a Špaňhel z dalších rychlých akcí nedali, na 4:0 ale zvýšil za chvíli Ujčík, jehož chytře uvolnil zpětnou přihrávkou vysunuvší se Ptáček. Konec třetiny tak dohráli sparťané za spokojené účasti domácího publika.

Do třetí části naskočil do branky Přikryl. Domácí se s myšlenkami na play off málem připravili o bohatý náskok. O zdramatizování zápasu se postarali především bývalí hráči Sparty, Kverka a Svoboda. Prvně jmenovaný došťouchnul ve 43. minutě puk do branky po přihrávce Svobody. V poklidu hrající Spartu vyrušil v 56. minutě dělový pokus Balázse, který znamenal snížení na 2:4. 24 sekund před třetí sirénou se hosté dotáhli na rozdíl jedné branky díky Kverkově švihu pod víko. Závěr ale patřil Špaňhelovi, který osamocen poslal puk do prázdné branky hostí.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik (Sparta Praha): Byl to hokej bez osobních soubojů v takovém rychlejším tréninkovém tempu. Víc se od toho nedá očekávat. Hráči mají před sebou vrchol sezony a všichni chtějí hrát a nezranit se. Divákům jsme byli povinni předvést výkon, dát góly, a to jsme myslím splnili. To, co se stalo ve třetí třetině, k hokeji patří. Je to rychlá hra a výsledek se nedá plánovat. Nasadili jsme do hry všechny hráče a oni se soustředili na útok a v obraně hráli nezodpovědně. Karlovy Vary však měly šance i v předešlých částech a výsledek je tak zasloužený.

Marek Sýkora (Karlovy Vary): Na hře bylo vidět, že hráči Sparty se před play off nechtěli zranit a my jsme zase nechtěli dostat nějaký ostudný příděl. Po nešťastném utkání se Vsetínem jsem měl obavy o motivaci hráčů. Navíc jsme neměli Fraňka. Výsledek je pro nás velmi přijatelný.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!