x31, úterý 10. 12. 2002
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Bříza - Ptáček, Šrek, Nedvěd, Srdínko, Richter, Jiruš, Nedoma - Zelenka, P. Martinec, Žemlička - Kratěna, Broš, Tomajko - Špaňhel, Leška, Havelka - Kubinčák, Weiss, Vondráček.
Slavia: Málek - Kučera, J. Novák, Kadlec, Hejda, Posmyk, Kolařík - Duda, Beránek, Sup - Sailer, Krátoška, Antoš - Hruška, Steiner, Tomica - R. Dlouhý, Fadrný, Jaroš.
Přerušeno ve 44. minutě za stavu 2:2, poté ředitelem extraligy kontumováno na Sparta - Slavia 0:5. Kontumace byla nakonec APK zrušena, zápas se opakoval 18. února 2003.

Branky a nahrávky (nepočítají se do statistik): 16. Zelenka (P. Martinec), 29. Havelka (Richter, Špaňhel) - 5. Beránek (Duda, J. Novák), 41. Hejda (Duda, Sailer). Rozhodčí: Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 7461. Nedohráno.
HC Sparta Praha

Komentář

V nečekaných podmínkách se odehrálo třetí pražské derby. Na začátku třetí třetiny se několik osob rozhodlo narušit průběh zápasu. Dýmovnicemi, které použili, dosáhli přerušení zápasu. Hráči odešli do kabin a už se nevrátili. Rozhodčí se rozhodli utkání ukončit, Spartu asi čeká kontumace.

Začátek byl ze strany Sparty, která nastoupila s Brošem, ale bez Tomíka a Brandy, nepovedený. Po ledě se hráči pohybovali bez známky většího zájmu a nebylo divu, že se slávisté dostali do mnoha nebezpečných šancí, mezi ty největší patřily příležitosti Sailera a Beránka. Domácí, kteří si museli pomáhat fauly, inkasovali už v 5. minutě, když Vršovičtí hráli dvojnásobnou přesilovku. Zvládli ji mistrně. Dudovu střelu, kterou Bříza vyrazil mezi kruhy, dorazil z ideální střelecké parkety nekrytý Beránek. Přes znatelnou převahu ale hosté nedokázali zaznamenat další branky a pykali za to. V 16. minutě se Spartě vyplatila pracovitost Martince, který v rohu vybojoval puk a našel před brankou Zelenku. Jeho střela švihem z první našla místo v rohu Málkovy branky.

První využitá šance Sparty jako by jí dodala klidu do druhé části, kde se hrál o poznání vyrovnanější duel. Domácí si připravovali snadněji šance a také se dostali do vedení. Havelka nenápadně tečoval střelu Richtra od modré a Málek se k tyči natahoval jen marně. Sparta se dokázala bránit i přesilovkám Slavie a na rozdíl od první třetiny přestála i 44 sekund dlouhou početní nevýhodu tří hráčů proti pěti.

O vedení přišli sparťané ani ne po minutě třetí části, kdy Slavia přece jen využila podruhé přesilovou hru. Práci Dudy u Břízovy branky dotáhl obránce Hejda, který si najel mezi kruhy. Trochu se štěstím dostal puk za Břízova záda. O chvíli později se ozvalo několik dělbuchů v jižním sektoru na stání, které doprovázela dýmovnice. Zápas musel být po půlhodině marných snah o vyčištění haly od dýmu ukončen.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty