13., neděle 17. 10. 1999
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Bříza - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Sýkora, Šrek - Broš, Chabada, Eiselt, Havelka, Hlinka, Kratěna, Martinec P., Novák, Roubík, Výborný, Zelenka, Žemlička.
Vítkovice: Trvaj - Galvas, Jerofjejev, Jurečka, Kowalczyk, Seman, Výtisk, Zátopek - Bacho, Hubáček, Irgl, Kelner, Krayzel, Matějný, Moravec, Pavelek, Pavliš, Petrenko, Polášek, Tomášek.
Branky a nahrávky: 5. Žemlička (Sýkora, Zelenka), 47. Chabada (Výborný, Martinec), 53. Šrek (Hlinka, Zelenka), 57. Chabada (Výborný, Kučera) - 12. Seman (Pavelek, Pavliš). Rozhodčí: Šindler - Pokorný, Hauser. Vyloučení: 4:5. Diváci: 4373.
HC Sparta Praha

Komentář

Hosté nastoupili poprvé s navrátilcem Moravcem, hokejisté Sparty si pro změnu přinesli na led psychickou zátěž v podobě nutnosti bodovat. Už v první minutě však mohli po vlastní chybě prohrávat, Bříza musel zasahovat proti Hubáčkovi. Domácí šli do vedení díky přesilovce. Žemlička usměrnil nahození Sýkory za Trvaje - 1:0. V šesté minutě se z kruhu marně prosazoval Eiselt. Hosté se uchýlili k taktice těsné obrany na hranici pravidel, sami přitom náhodně vyráželi do brejků. Z jedné takové akce vyrovnal od modré Seman. Byl to druhý střelecký pokus Vítkovic.

Hostům se poté dařilo držet výsledek. Většina akcí Sparty končila na mantinelech, v nejlepším případě na vítkovickém brankáři. Hráči Vítka přitom tvořili hru jen při přesilovkách, ale i pro ně bylo problémem vystřelit. Výjimkou byl Jurečkův pokus, na druhé straně Žemlička trefil z blízkosti jen boční konstrukci branky. Do vedení mohl hosty dostat Jerofejev, ale Bříza jeho tvrdou střelu ze střední vzdálenosti zneškodnil pravým betonem a poradil si i s Pokusem Pavliše. Koncem třetiny hráli Pražané přesilovku, jejich tlak však přerušila siréna.

V poslední části aktivita domácích však pokračovala a přinesla své ovoce. Ve 47. minutě se k volnému puku dostal Chabada a z ostrého úhlu trefil odkrytou bránu. Hosté ještě zahrozili ve 49. minutě, ale to bylo od nich vše. Otěže zápasu převzala Sparta. Výborného bekhendový pokus šel mimo a Zelenka přestřelil nejen gólmana, ale i branku a plexisklo. Úspěšný byl ale v 53. minutě od modré Šrek, který zaznamenal poprvé po několika zápasech "lehký" gól Sparty. Hřebíček do rakve Ostravanů zatloukl svým druhým gólem ještě Chabada - 4:1. Mužstvo dohrávalo v pohodě, dokázalo porazit nepříjemné mužstvo, které praktikovalo podobný styl jako před týdnem Kladno.

Ohlasy trenérů

Vladimír Vůjtek, Vítkovice: V první třetině byla Sparta lepším mužstvem. V úvodu jsme šťastně udrželi stav 1:1 a Sparta začala být nervózní. Mysleli jsme na remízu, ale po obdrženém gólu na 1:2 se mužstvo sesypalo. David Moravec pro nás bude velkou posilou, musí se ale aklimatizovat. Osm až deset našich hráčů nemá extraligovou úroveň!

Pavel Hynek, Sparta: Děkuji hráčům za vybojované body, v průběhu utkání jsme často úporně chodili do plných, Vítkovice proti nám hráli chytře a jednoduše. My jsme byli dost nervózní.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky