31., úterý 28. 12. 1999
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Orct - Černošek, Hořava, Mrázek, Nikolov, Pilař, Štrbák - Alinč, Branda, Kotrla, Kubinčák, Kysela, Prorok, Reichel, Rosol, Trávníček.
Sparta: Bříza - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Rebojl, Sýkora - Broš, Eiselt, Kašpařík, Kratěna, Martinec P., Novák, Vůjtek, Výborný, Žemlička.
Branky a nahrávky: 31. Reichel (Prorok, Pilař) - 9. Výborný (Vůjtek, Martinec), 51. Sýkora (Kučera, Výborný), 55. Vůjtek (Martinec, Výborný). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 1:6. Diváci: 6300.
HC Sparta Praha

Komentář

Vyprodaný stadion a diváci nadržení na výborný hokej uvítali Spartu v Litvínově. Domácí hnáni publikem začali zostra a Bříza musel dokazovat svoje kvality. Sparta ale byla první kdo dal branku , byl to její nejproduktivnější útok , konkrétně David Výborný, který po kombinaci s Martincem a Vůjtkem vyškolil celou litvínovskou obranu i brankáře Orcta.

Domácí okamžitě začali útočit ale v cestě stál Bříza. I ten ale kapituloval po Reichlově střele pod horní tyčku. To bylo ale z pohledu Litvínova všechno co do gólů. Sparta mohla svůj náskok zvýšit když třikrát jeli její hráči sami na Orcta. Vedení na stranu Sparty strhl až obránce Michal Sýkora, když zakombinoval společně s Kučerou a Výborným. To běžela 51. minuta zápasu. Litvínov se opět snažil zaútočit ale skvělý Bříza už nedovolil jeho střelcům nic. Naopak sparťanská první pětka potvrdila vítězství když gól vstřelil Vladimír Vůjtek.

Sparta předvedla v Litvínově proč je první v tabulce a už 10 kol neprohrála.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda

Mikliš: Ve Spartě se chci prosadit natrvalo

​Doležal: Návrat do Sparty? Velká satisfakce